اشتراک گذاری

دلایل و راهکارهای شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل

این مقاله، دلایل و راه حل های شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل را بررسی می کند. البته این مشکل منحصر به تبلت های دل نیست و در بسیاری برندهای دیگر هم مشاهده می شود. در این شرایط، سیم کارت در دستگاه شناسایی نشده و به دنبال آن، نمی توان تماس برقرار کرد یا به شبکه اینترنت وصل شد. دلایل عدم شناسایی سیم کارت در تبلت، مشخص هستند و معمولا به سادگی می توان این مشکل را حل کرد. با این حال اگر برای عیب یابی و ترمیم یا تعویض قطعات دستگاه دچار مشکل شدید، می توانید از تیم تعمیرات تبلت در نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل

دلایل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل

تفاوتی چندانی ندارد که از تبلت دل استفاده کنید یا دیگر برندها؛ در هر صورت ممکن است سیم کارت در آن شناسایی نشود. این مسئله یا دلایل نرم افزاری دارد و یا بر اثر عوامل سخت افزاری همچون خرابی قطعات رخ می دهد. مثلا یک باگ نرم افزاری در سیستم عامل یا یک ویروس یا حتی یک برنامه معیوب، همگی می توانند عملکرد سیمکارت را مختل کنند. شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل، گاهی ناشی از خرابی اسلات سیمکارت یا آلودگی این بخش است. گاهی هم تنظیمات شبکه به درستی انجام نشده و یا بهم ریخته است؛ در چنین شرایطی هم ممکن است تبلت قادر به شناسایی سیمکارت نباشد. جدای از همه این موارد، گاهی خود تبلت کاملا سالم است و عدم شناسایی سیم کارت، ریشه در مشکلات و قطعی های اپراتور دارد.

بیشتر بخوانید: ریست فکتوری تبلت دل

راه حل های عدم شناسایی سیمکارت در تبلت dell

ریستارت کردن تبلت

 یکی از بهترین و ساده ترین اقداماتی که می توانید برای حل مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت انجام دهید، ریستارت کردن دستگاه است. اگر ایراد از مشکلات و باگ های نرم افزاری باشد، با این کار مسئله حل می شود. دکمه Power را برای چند لحظه نگه دارید تا منویی ظاهر شود. از منویی که نشان داده می ‌شود، یکی از دو گزینه Restart یا Reboot را انتخاب کنید تا تبلت راه ‌اندازی شود.

پاکسازی یا تعویض اسلات سیم کارت

گاهی برای رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت در تبلت دل و دیگر برندها، باید اسلات سیمکارت را تمیز کنید. برای این منظور، باید اسلات را بیرون آورده و با احتیاط آن را تمیز کنید. توجه کنید که باید این کار را با ملایمت انجام دهید؛ اسلات بسیار ظریف است و ممکن است با یک فشار کوچک بشکند. در صورت نیاز، این بخش را تعویض کنید تا سیم کارت به درستی در آن جا بگیرد.

فعال سازی Safe Mode

روش دیگری که به رفع ایراد شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل کمک می کند، فعال سازی حالت امن یا Safe Mode است. با انجام دادن این کار، برنامه یا فایل معیوب موجود در سیستم شناسایی می شود و می توانید آن را حذف کنید.

روشن و خاموش کردن وضعیت هواپیما

در صورت عدم شناسایی سیم کارت در تبلت، حالت هواپیما را روشن و خاموش کنید. این کار همه ارتباطات بی ‌سیم را قطع و مجددا وصل می کند و ممکن است به رفع مشکل کمک کند. اگر همچنان سیمکارت شما در تبلت شناسایی نشد، روش های بعدی را امتحان کنید.

بررسی تنظیمات شبکه

به عنوان یک روش دیگر برای رفع ایراد شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت، وارد بخش تنظیمات اینترنت و شبکه شوید، Network Mode را پیدا کرده و وضعیت Auto یا گزینه‌ ای همچون LTE/WCDMA/GSM را انتخاب کنید. بد نیست برای اطمینان بیشتر، حالت GSM Only را هم انتخاب کنید تا گوشی به G2 متصل شود.

بیشتر بخوانید: دلایل هنگ کردن تبلت دل

پاک کردن حافظه کش

گاهی تنها با پاک کردن حافظه کش، می توانید مشکل عدم شناسایی سیمکارت در تبلت را حل کنید. مسیر Settings -> Storage -> Internal Storage -> Cached Data را طی کرده و گزینه cached data را بزنید. پیغامی ظاهر می ‌شود که اعلام می کند شما می خواهید کش مربوط به همه برنامه‌ هایی را که روی تبلت هستند، پاک کنید. گزینه Delete را لمس کنید تا کش مربوطه پاک شود.