اشتراک گذاری

اتصال تبلت به ویدئو پروژکتور چگونه انجام می شود؟

اگر سوأل شما این است که آیا امکان اتصال تبلت به ویدئو پروژکتور وجود دارد یا نه؟ باید بگوییم که چنین امکانی برای تبلت وجود دارد. به عبارت دیگر شما می توانید تبلت اندرویدی خود را به روش هایی که در ادامه گفته می شود به ویدئو پروژکتور متصل کنید. البته این امر مستلزم این است که ویدئو پروژکتور شما از این قابلیت پشتیبانی کند. امروزه با پیشرفت در فناوری های ویدئو پروژکتورها و به روز شدن سیستم های تلفن همراه و تبلت ها، امکان اتصال این نوع دستگاه ها به پروژکتور مهیا شده است و کاربران می توانند در محیط های مختلف اعم از آموزشی، اداری و حتی به منظور سرگرمی، دستگاه خود را به پروژکتور متصل کرده و تصاویر را در ابعاد بزرگ تری مشاهده کنند.

وصل کردن تبلت به پروژکتور کار چندان پیچیده ای نیست اما نیاز به درک چند مسئله مهم دارد که در این مطلب قصد داریم تمامی آنچه را که لازم است در این خصوص به شما ارائه کنیم. لازم به ذکر است تمرکز این مطلب بر روی تبلت دل است اما سایر تبلت های اندرویدی نیز تا حدودی به همین روش ها به ویدئو پروژکتور متصل می شوند.

connecting-tablet-to-projector

روش های اتصال تبلت دل به ویدئو پروژکتور

چگونه و از چه راه هایی می توان تبلت اندرویدی دل را به پروژکتور متصل کرد؟ در جواب به این سؤال باید بگوییم که شما می توانید از طریق اتصال باسیم و اتصال بی سیم اقدام به وصل کردن تبلت دل به ویدئو پروژکتور کنید. با ما همراه باشید تا هر دو شیوه را به شما آموزش دهیم. علاوه بر این در صورت بروز مشکل و یا عدم موفقیت در انجام اتصال تبلت به ویدئو پروژکتور می توانید با کارشناسان نمایندگی تبلت دل تماس گرفته و از راهنمایی های آنان استفاده کنید.

اتصال تبلت دل به ویدئو پروژکتور از طریق کابل

اتصال تبلت از طریق سیم یا کابل را می توان از طریق پورت های HDMI و MHL انجام داد. این مسئله بستگی به این موضوع دارد که دستگاه تبلت شما از کدامیک از این پورت ها پشتیبانی می کند. پیوند اچ دی تبلت (Mobile High-definition Link) یا ام اچ ال (MHL) نوعی اتصال تبلت با کیفیت بالا است. چنانچه مدل تبلت دل شما از این نوع پورت پشتیبانی کند کافی است یک تبدیل MHL به HDMI تهیه کرده و سر MHL آن را به تبلت و سر دیگر را به پروژکتور متصل کنید.

برخی از تبلت های دل نیز از پورت میکرو USB استفاده می‌کنند. برای اتصال تبلت به ویدئو پروژکتور از این طریق نیز باید آن را به وسیله یک آداپتور VGA یا HDMI به پروژکتور متصل کرد. اگر تبلت شما از یک پورت Mini-HDMI استفاده می‌کند، اتصال آن به پروژکتور بسیار راحت تر بوده و تنها نیاز به یک کابل Mini-HDMI به HDMI دارید. یک سر کابل را به تبلت و سر دیگر آن را به ویدئو پروژکتور دل وصل کنید.

 اتصال تبلت دل به ویدئو پروژکتور از طریق بی سیم

اگر پروژکتور شما از دستگاه هایی است که قابلیت اتصال بی سیم دارد، به راحتی و بدون استفاده از کابل می توانید تبلت دل خود را به آن متصل کنید. برای اتصال تبلت به ویدئو پروژکتور از طریق بی سیم باید دانگل وایرلس بین دو دستگاه وجود داشته باشد. البته در صورتی که پروژکتور از نرم افزار و سخت افزار بی سیم بهره مند باشد نیازی به دانگل نیست. در این نوع پروژکتورها کافیست از گوگل پلی نرم افزار متناسب با پروژکتور خود را دانلود کرده و روی تبلت نصب کنید. بعد از اجرای برنامه می توانید به پروژکتور متصل شوید. در غیر این صورت باید از یک آداپتور استریم کروم کست (CHROMECAST) استفاده نمایید.

این دستگاه از طریق یک درگاه HDMI به هر مدل پروژکتوری متصل می‌شود. شما کافی است برای اتصال تبلت دل به ویدئو پروژکتور از طریق کروم کست، دکمه Cast Screen در منوی navigation دستگاه را انتخاب کرده و تصاویر را در پروژکتور مشاهده کنید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از دانگل کروم کست باید نرم افزار آن را روی تبلت خود نصب کنید. با اجرای برنامه، شما می توانید از طریق گزینه های موجود به ویدئو پروژکتور متصل شوید.

نمایندگی تبلت دل

نمایندگی تبلت دل خدمات خود را در بخش های مختلف به کاربران ارائه می کند. در واقع خدمات این مجموعه محدود به آموزش و ارائه راهکار به کاربران نیست بلکه خدمات اصلی این مرکز شامل فروش و تعمیر تخصصی محصولات الکترونیکی دل است. این مرکز با فراهم کردن پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر و گزینش زبده ترین تکنسین های فنی کشور، تخصصی ترین و باکیفیت ترین خدمات را به هموطنان گرامی ارائه می نماید. لازم به ذکر است تمامی دستگاه های دل اعم از لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت، موبایل، پروژکتور و دیگر دستگاه های ساخت این شرکت تحت پوشش خدمات این مرکز می باشند.