اشتراک گذاری

تعمیر هارد تبلت

برای آشنایی با نحوه تعمیر هارد تبلت و جزئیات آن کافی است ادامه این مقاله را دنبال کنید. البته پیش از اقدام به تعمیر هارد تبلت دل یا هر برند دیگری، باید علائم خرابی این قطعه را بشناسید. ما با کمک تکنسین های تعمیر تبلت در نمایندگی دل، ضمن معرفی علائم و نشانه های آسیب دیدگی هارد، نحوه ترمیم و تعویض آن را نیز به شما آموزش می دهیم. چنانچه بر اساس علائم و نشانه های معرفی شده متوجه شدید که هارد تبلت شما آسیب دیده است، هرچه زودتر برای ترمیم یا تعویض آن اقدام کنید. تداوم خرابی هارد می تواند دیگر اجزای دستگاه را نیز در معرض خطر داده و یا باعث از کار افتادن تبلت شود.

تعمیر هارد تبلت

هزینه تعمیر هارد تبلت دل  

برای تعیین قیمت تعمیرات هارت تبلت دل و هر برند دیگری، باید اول نوع و شدت آسیب دیدگی این قطعه را برآورد کرد. چنانچه ایراد هارد فیزیکی نباشد و مسئله مربوط به مشکلات نرم افزاری باشد، معمولا هزینه تعمیرات این بخش چندان بالا نخواهد بود. مگر این که برای ریکاوری هارد تبلت نیاز به استفاده از دستگاه یا برنامه ویژه ای باشد که حتی در این شرایط هم لازم نیست نگرانی بابت قیمت تعمیرات داشته باشید. تیم تعمیرات تبلت دل در مرکز سخت افزار ایران، دستگاه ها را بررسی و عیب کرده و هزینه تعمیر هارد تبلت را به صورت تقریبی، برآورد کرده و به شما اعلام می کنند.

بیشتر بخوانید: بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ

نحوه تعمیر هارد تبلت

عملیات تعمیر هارد تبلت، به کلی با تعمیرات هارد در لپ تاپ و کامپیوتر تفاوت دارد. برای تعمیر هارد، باید اول آی سی برد بررسی شود. اگر این آی سی ها سوخته باشند باید تعویض شوند. پس از آن باید به فکر ریکاوری اطلاعات بود که با استفاده از نرم افزارهای مخصوص بازیابی اطلاعات انجام می شود. دقت کنید که استفاده از این نرم افزارها نیاز به دانش تخصصی و مهارت بالایی دارد و بهتر است که توسط تکنسین های مجرب تعمیر تبلت انجام شود. البته همیشه هم امکان ترمیم هارد تبلت وجود ندارد؛ در صورت سوختن این قطعه باید آن را با نمونه ای جدید و اورجینال، جایگزین کرد.

دلایل خرابی هارد تبلت

اگر عادت دارید که تبلت یا موبایل خود را در حین شارژ شدن خاموش کنید، باید منتظر سوختن هارد آن باشید! این کار ولتاژهای ورودی به تبلت را به هم ریخته و موجب سوختن هارد آن می شود. همچنین اگر تبلت را در حالی که کمتر از 20 درصد شارژ دارد ریست فکتوری کنید هم احتمال خرابی هارد بالاست. چون عملیات خواندن و نوشتن نیاز به ولتاژ بیشتری دارد و ریست فکتوری، هارد را دچار مشکل می کند. گاهی هم عوامل مثل اجرای مداوم بازی های سنگین، ضربه و یا آبخوردگی تبلت، باعث سوختن هارد این دستگاه می شوند.

علائم خرابی هارد تبلت

اگر تبلت شما اخیرا ضربه نخورده و ایراد خاصی ندارد اما مدام خاموش می شود، احتمالا هارد آن آسیب دیده است. گاهی ممکن است تبلت روشن شود اما روی لوگو بماند و کار دیگری انجام ندهد! البته مشکلات دیگری همچون پاک نشدن اطلاعات و تنظیمات دستگاه پس از ریسِت فکتوری، هنگ کردن تبلت، خاموشی کامل دستگاه پس از نصب رام یا فلش، مشاهده پیغام Encrypt Unsuccessful هنگام بالا آمدن تبلت، مشاهده پیغام Internal Storage Damaged ، ورود به صفحه ریست فکتوری هنگام بروزرسانی محلی و ویبره های پشت سر هم هنگام بوت شدن تبلت هم می توانند به عنوان دیگر نشانه های خرابی هارد تبلت در نظر گرفته شوند. در صورت مشاهده هریک از این علائم؛ در اولین فرصت اقدام به تعمیر هارد تبلت و یا تعویض این قطعه نمایید.

تعویض هارد تبلت  

همکاران ما در نمایندگی DELL تمام تلاش خود را می کنند تا هارد تبلت شما را ترمیم کنند. اما گاهی، به ویژه در صورت سوختن هارد، امکان تعمیر هارد تبلت وجود ندارد. در این صورت تعمیرکار دستگاه را باز کرده و ضمن جدا کردن بخشهای مربوطه، هارد را بیرون می آورد. سپس هارد جدید را جایگزین می کند و همه بخش های باز شده را مطابق شکل اول، می بندد. تعویض هارد تبلت باید با استفاده از هارد اصل و اورجینال و ابزار و تجهیزات حرفه ای و پیشرفته انجام شود تا نتایج لازم را به همراه داشته باشد.