اشتراک گذاری

باز کردن رمز لپ تاپ دل

باز کردن رمز لپ تاپ دل، روش های مختلفی دارد که در ادامه این مقاله، آنها را به شما آموزش می دهیم. این کار زمانی زمانی انجام می شود که پسورد سیستم را فراموش کرده باشید و قادر به ورود به سیستم و استفاده از آن نباشید. برای باز کردن رمز لپ تاپ دل و دیگر برندها در این شرایط، می توانید از نرم افزارهای مخصوص در این زمینه استفاده کرده و یا اقدامات دیگری همچون ریست فکتوری و … را انجام دهید. در ادامه این مطلب، نحوه شکستن رمز لپ تاپ dell را به شما آموزش می دهیم. با این حال می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر، از تیم تعمیرات لپ تاپ در  نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

باز کردن رمز لپ تاپ دل

روش های باز کردن رمز لپ تاپ دل

در صورتی که پسورد لپ تاپ خود را فراموش کردید، باید برای دسترسی به سیستم و استفاده از آن، رمز را بازیابی کرده و یا بشکنید. بسته به این که چقدر در زمینه کامپیوتر و نرم افزار اطلاعات و مهارت داشته باشید، می توانید یکی از روش های رایج برای شکستن قفل لپ تاپ را انتخاب کرده و اجرا نمایید. شما می توانید برای باز کردن رمز لپ تاپ دل، یکی از روش های استفاده از پسورد مادر، نرم افزار Clear CMOS، یا جامپر مادربرد را اجرا کنید که در ادامه، هریک از این روش ها را با جزئیات بررسی می کنیم.

برداشتن پسورد بایوس لپ تاپ با پسورد مادر

اگر پسورد لپ تاپ خود را فراموش کرده اید، می توانید با پسورد مادر وارد سیستم شوید. برخی از لپ تاپ ها، بسته به شرکت سازنده، یک سری کلمه عبور به نام backdoor یا در پشتی دارند که هنگام فراموش کردن رمز بایوس لپ تاپ، به کمک کاربر می آیند. پسوردها به کوچک و بزرگ بودن حروف حساس هستند؛ بنابراین به شکل های مختلف، آنها را امتحان کنید و اگر رمز باز نشد، روش های دیگر را امتحان نمایید.

نرم افزارهای  Clear CMOS

دومین راهکار برای باز کردن رمز لپ تاپ دل، استفاده از نرم افزارهای Clear CMOS است. برنامه های زیادی در این زمینه ارائه شده اند که می توانید ضمن دانلود و نصب یکی از آنها، قفل لپ تاپ خود را به سادگی بشکنید. خوشبختانه بیشتر این برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که کار کردن با آنها راحت است و پیچیدگی خاصی ندارند.

ریست باتری  C-MOS

یک روش کاربردی دیگر برای باز کردن رمز لپ تاپ دل و سایر برندها، ریست باتری C-MOS است. بدین منظور باید اول تمام منابع تغذیه ای مثل باتری، آداپتور برق و شارژ قابل حمل را از لپ تاپ خود جدا کنید. با باز کردن پنل پشت لپ تاپ، باتری CMOS  را می بینید. در غیر این صورت ممکن است باتری CMOS در سمت دیگر مادربرد تعبیه شده باشد. باتری لپ تاپ را بیرون آورده و پس از حدود 5 تا 10 ثانیه مجددا آن را نصب کنید.

جامپر مادربرد

جامپر مادربرد هم یکی از روش های باز کردن رمز لپ تاپ است که نیاز به مهارت و دانش تخصصی تری دارد. معمولا BIOS jumper  را می توانید نزدیک به اسلات رم یا باتری CMOS برد اصلی مشاهده کنید. پس از پیدا کردن جامپر در مادربرد لپ تاپ خود، آن را با یک تکه سیم کوتاه یا موچین برای ۲۰ ثانیه وصل کنید.  اگر در این زمینه مهارت ندارید بهتر است از تعمیرکاران لپ تاپ  کمک بگیرید؛ در غیر این صورت ممکن است به مادربرد آسیب برسانید.

شکستن قفل لپ تاپ دل با ریکاوری مد

یکی از ساده ترین روش ها برای باز کردن قفل لپ تاپ دل، استفاده از حالت ریکاوری است. در صورت استفاده از این روش، به ترتیب زیر عمل کنید:

لپ تاپ را روشن کنید.

در صفحه ی وارد کردن پسورد، سیستم را ریستارت کنید تا مجددا راه اندازی شود.

باز کردن رمز لپ تاپ دل با ریکاوری مد

پس از روشن شدن مجدد سیستم وارد بخش ریکاوری مد شوید.

شکستن قفل لپ تاپ دل

حالا باید گزینه view problem detaile را در صفحه startup repair انتخاب کنید.

برداشتن پسورد بایوس لپ تاپ با پسورد مادر

در لیست باز شده، روی آخرین گزینه کلیک کنید.

باز کردن رمز لپ تاپ دل

صفحه جدیدی باز می شود که باید در آن بخش File را باز کرده و Open را انتخاب نمایید.

شکستن قفل لپ تاپ دل

پس از انجام دادن مراحل بالا به فضای دسکتاپ دسترسی پیدا می کنید.

باز کردن رمز لپ تاپ دل

در ادامه مراحل باز کردن رمز لپ تاپ دل، my computer یا This PC را باز کنید.

باز کردن رمز لپ تاپ دل

وارد داریو نصب ویندوز شده و در آن به دنبال پوشه system 32 باشید.

شکستن قفل لپ تاپ دل

حالا نام فایل ultman را به cmd تغییر دهید.

در نهایت لپ تاپ را ریستارت کرده و بدون نیاز به رمز عبور، وارد سیستم شوید.