اشتراک گذاری

تعویض ال سی دی تبلت دل

متاسفانه بروز هر یک از این مشکلات در تبلت دل، نشان می دهد که تاچ و ال سی دی این دستگاه با مشکل مواجه شده است و نیاز به تعویض دارد؛ اما چه عواملی موجب می شود که چنین بلاهایی سر ال سی دی تبلت بیاید؟ اکثر اوقات دو عامل ضربه و رطوبت موجب بروز چنین مشکلاتی در تبلت می شوند. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با عواملی که در خراب شدن و تعویض ال سی دی تبلت دل دست دارند، آشنا شوید.

مهم ترین عواملی که در تعویض ال سی دی تبلت دل دست دارند

  • وارد شدن ضربه و فشار شدید به ال سی دی تبلت

اولین و مهم ترین عاملی که موجب تعویض ال سی دی تبلت دل می شود، وارد شدن فشار و ضربه شدید به صفحه نمایش تبلت است؛ البته ضربه یا فشاری که به ال سی دی تبلت وارد می شود یا خیلی شدید نیست و تنها موجب بروز چندین و چند ترک بر روی ال سی دی تبلت می شود، در حالیکه که هیچ اختلالی در کار با صفحه نمایش تبلت به وجود نمی آید؛ یا خیلی شدید است به گونه ای که نه تنها ترک هایی بر روی نمایشگر تبلت ایجاد می شوند، بلکه عملکرد تاچ و ال سی دی تبلت به طور کامل مختل شده و هر دو از کار می افتند.

در حالت اول تنها گلس تبلت آسیب دیده است و تاچ و ال سی دی آن کاملا سالم هستند و نیازی به تعویض آن ها نیست و تنها با تعویض گلس تبلت می توان از شر ترک هایی که بر روی نمایشگر آن به وجود آمده اند خلاص شد؛ البته منظور از گلس تبلت آن گلسی نیست که شما به عنوان یکی از لوازم جانبی تبلت خریداری می کنید و بر روی نمایشگر آن می چسبانید، بلکه منظور یک لایه شیشه ای است که توسط کارخانه سازنده بر روی مجموعه تاچ و ال سی دی پرس می شود. 

اما در حالت دوم که تاچ و ال سی دی از کار افتاده اند، به این معناست که فشار یا ضربه وارد شده به تبلت شدید بوده است. متاسفانه در این حالت راهی جز تعویض کامل تاچ و ال سی دی تبلت دل وجود ندارد.

  • آبخوردگی تبلت

آبخوردگی تبلت یا نفوذ رطوبت به آن عامل دیگری است که موجب تعویض ال سی دی تبلت دل می شود؛ البته آبخوردگی تبلت می تواند به سایر قطعات این دستگاه از جمله برد و هارد آن نیز آسیب وارد کند. بنابراین باید خیلی مراقب باشید که تبلت شما دچار چنین مشکلی نشود که مجبور شوید برخی از قطعات خیلی مهم آن را تعویض کنید یا کلا به سراغ خرید یک تبلت جدید بروید.

  • چرا تاچ و ال سی دی تبلت دل از کار افتاده است؟
  • دلیل نمایش خطوط رنگی روی ال سی دی تبلت دل چیست؟
  • علت افتادن خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش تبلت دل چیست؟
  • چرا تبلت دل پرش تصویر دارد؟

علائمی که نشان می دهند ال سی دی تبلت باید تعویض شود

  • افتادن خط روی نمایشگر

متاسفانه افتادن خط روی نمایشگر تبلت چه افقی باشد و چه عمودی نشان می دهد که در اثر وارد شدن فشار یا ضربه شدید به ال سی دی تبلت، پنل آن آسیب دیده است و در این شرایط هیچ راهی جز تعویض ال سی دی تبلت دل وجود ندارد.

  • سفید شدن صفحه نمایش

اگر خوش شانس باشید احتمال دارد که با فلش کردن تبلت دل بتوانید مشکل سفید شدن نمایشگر آن را برطرف کنید؛ اما اگر با فلش کردن این دستگاه، همچنان با مشکل سفید شدن صفحه نمایش آن مواجه بودید، راهی جز تعویض ال سی دی آن وجود ندارد.

  • پرش تصویر

متاسفانه یکی دیگر از علائمی که نشان می دهد پنل ال سی دی تبلت دل آسیب دیده است و تنها با تعویض ال سی دی تبلت دل این مشکل برطرف می شود، پرش تصویر است. اگر شما هم با چنین مشکلی در تبلت خود مواجه شده اید، تنها کافیست که تبلت خود را جهت عیب یابی به نمایندگی تعمیرات تبلت دل بسپارید.

نمایش خطوط رنگارنگ

و اما آخرین عاملی که نشان می دهد که ال سی دی تبلت نیاز به تعویض دارد، نمایش خطوط رنگی بر روی نمایشگر تبلت است؛ چراکه این مشکل نیز نشان می دهد که آسیب جدی به تاچ و ال سی دی تبلت وارد شده است.