اشتراک گذاری

تعمیر پردازنده کامپیوتر دل

واحد پردازش مرکزی یا همان CPU اگرچه تنها واحد پردازشی موجود در رایانه نیست اما یکی از مهم‌ترین‌هاست. پردازنده در واقع آن بخش از رایانه است که اقدامات، محاسبات و اجرای برنامه‌ها را انجام می‌دهد. این بخش از کامپیوتر، داده‌های دستوری را از RAM دریافت کرده و پس از کدگشایی و پردازش، تحویل می‌دهد. پردازنده کامپیوتر از آن دست قطعاتی است که احتمال بروز اشکال و خرابی کامل در آن بسیار اندک است.

با این وجود اگر در طول روزهای اخیر متوجه بروز اشکال در پردازنده دستگاه خود و بوق زدن‌های آن شده‌اید، توصیه می‌شود به سایت سازنده پردازنده یا دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید و ببینید که کدهای صوتی اعلام شده از سوی دستگاه به چه معنایی هستند.

در صورتی که کامپیوتر شما اصلاً روشن نمی‌شود و هیچ صدایی هم از آن شنیده نمی‌شود، احتمالاً اشکال پیش آمده مربوط به مادربرد کامپیوتر است. در صورتی که از عهده‌ی نیاز به عیب‌یابی و سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه برنمی‌آیید، می‌توانید به مرکز تعمیر کامپیوتر دل مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز را دریافت نمایید.

پردازنده کامپیوتر

تعویض پردازنده کامپیوتر دل

آنچه که کار تعویض پردازنده کامپیوتر دل را دشوار می‌سازد پیدا کردن یک نمونه پردازنده مشابه و سازگار با مدل کامیپوتر مورد استفاده است. البته در برخی شرایط می‌توان مدل پردازنده متفاوتی را خریداری کرد که در این شرایط می‌بایست از سازگاری مادربرد با سایر قطعات دستگاه مطمئن گردید.

اگر جزو آندسته از کاربرانی هستید که اطلاع چندانی از سخت افزار کامپیوتر ندارید و از سویی دیگر درصدد تعویض پردازنده کامپیوتر دل خود هستید می‌توانید با مراجعه به وب سایت سازنده مادربورد، از این موضوع مطمئن گردید. توجه داشته باشید که برای خارج کردن CPU باید ابتدا فن آن را خارج کنید.

این مرحله بسته به این که شما پردازنده اینتل یا پردازنده AMD داشته باشید، متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از سازگاری مادربرد با سایر قطعات دستگاه می توانید از مشاوره‌های ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی دل بهره ببرید. در صورتی که امکان مراجعه به نمایندگی تعمیرات دل را ندارید می‌توانید خدمات مورد نیاز خود را از طریق سرویس تعمیر کامپیوتر دل در محل دریافت نمایید.

تعمیر پردازنده کامپیوتر AMD

در صورتی که پردازنده بکاررفته در کامپیوتر دل شما ساخت شرکت AMD است برای خارج کردن آن ابتدا دسته مربوط به آن را به طرف بالا بکشید. پس از این کار می‌توانید گیره مربوط به آن را از قسمت بالای پردازنده خلاص کنید. فن خنک کننده را به آرامی بالا بکشید و سپس برای آزاد کردن گیره های پایینی فن کمی آن را تکان داده و گیره را بچرخانید.

پس از این کار می‌توانید با آزاد کردن اهرم بر روی پردازنده، این پردازنده را خارج کنید. پردازنده جدید را جایگزین کردهف اهرم را ببندید و فن را بر روی آن قرار دهید. پردازنده شما باید یک خنک کننده جدید داشته باشد و بر روی خود دارای یک اهرم گرمایی باشد. برای متصل کردن این، اهرم آن را بالا بکشید، گیره ها را به طرف مخالف جهت های نشان داده شده بر روی آن بچرخانید تا آزاد شود.

پس از این کار بر روی پردازنده، فن خنک کننده را قرار دهید. با دقت و احتیاط فن را در جای خود قرار دهید. مطمئن گردید که کابل برق فن خنک کننده به منبع برق CPU بر روی مادربورد وصل است. حال کامپیوتر خود را روشن کنید و BIOS خود را مجدداً پیکربندی کنید. با این کار تعمیر پردازنده دل شما به اتمام رسیده و اشکالات پیش آمده در سی پی یو آن رفع می‌گردد.

تعمیر پردازنده کامپیوتر اینتل

برای تعمیر پردازنده اینتل، با استفاده از یک پیچ گوشتی گیره های فن را در جهت دستور داده شده توسط فلش، بچرخانید. گیره‌ها را به سمت بالا بکشید و قسمت انتقال دهنده گرما و فن را با هم خارج کنید. اهرم روی پردازنده را به سمت بالا آزاد کنید و پردازنده را از جای خود خارج کنید. پردازنده جدید خود را بجای پردازنده قبلی قرار دهید.

حال باید فن و فن را بر روی پردازنده کامپیوتر نصب کنید. در حین انجام این کار مطمئن شوید که پایه های فن شما در جهت مخالف با جهت های نشان داده شده، باشد. پس از این کار فن را بر روی پردازنده قرار دهید. توجه داشته باشید که از محکم بودن گیره‌ها ممطئن شوید.

در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش می‌توانید به مرکز تعمیر کامپیوتر دل مراجعه نمایید. در صورتی که امکان مراجعه به نمایندگی تعمیرات دل را ندارید می‌توانید خدمات مورد نیاز خود را از طریق سرویس تعمیر کامپیوتر دل در محل دریافت نمایید.

تعمیر کامپیوتر دل در محل

انتخاب سرویس تعمیر در محل کامپیوتر دل به آندسته از کاربرانی توصیه می شود که کامپیوتر آنها دچار اشکالات سخت افزاری و نرم افزاری شده است اما به هر دلیل، فرصت مراجعه به مراکز تخصصی تعمیرات کامپیوتر دل را ندارند. این دسته از کاربران می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با مرکز تخصصی تعمیرات کامپیوتر دل تماس بگیرند و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر کامپیوتر دل در محل را ثبت نمایند.

بلافاصله پس از ثبت درخواست، کارشناسان ما در واحد سرویس در محل کامپیوتر دل با شما تماس گرفته و پس از انجام هماهنگی های لازم در محل حضور می یابند. خدمات ارائه شده در سرویس در محل کامپیوتر Dell، منحصر به اشکالی خاص نیست و کلیه عیوب سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر از جمله تعویض و تعمیر پردازنده کامپیوتر را شامل می گردد.

(مگر آنکه تعمیرات کامپیوتر، نیاز به تجهیزات خاصی نظیر تجهیزات مرتبط با بازیابی اطلاعات داشته باشد که در اینصورت نیاز است کامپیوتر به تعمیرگاه انتقال داده شود. چرا که امکان جابجایی تجهیزات مرتبط با بازیابی و ریکاوری داده وجود ندارد.)