اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر کامپیوتر

زمانی که از تعمیر کامپیوتر صحبت می کنیم در واقع منظور تعمیر تمامی قطعات سخت افزاری و رفع مشکلات نرم افزاری دستگاه می باشد. قطعات سخت افزاری کامپیوتر شامل تمامی قطعات درون کیس، قاب و مانیتور می باشد. البته در کنار این موارد می توان از قطعات جانبی مثل کیبورد، موس و اسپیکر نیز صحبت کرد اما عموماً تعمیر کامپیوتر شامل تعمیر قطعات درون کیس و رفع مشکلات نرم افزاری می باشد. به طور کلی عوامل مختلفی از جمله ضربه خوردن کامپیوتر، نوسان برق و کارکرد بالای دستگاه بیشترین سهم را در خرابی کامپیوتر دارند.

کاربران در اثر این عوامل ممکن است با مشکلاتی از قبیل روشن نشدن کامپیوتر، بالا نیامدن سیستم، هنگ کردن سیستم، بوت نشدن کامپیوتر، خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر و یا تصویر نداشتن مانیتور مواجه شوند. برای رفع هر یک از این مشکلات، کاربر نیاز به تعمیر و سرویس کامپیوتر دارد. اصولاً تعمیر سیستم های کامپیوتری نیازمند تخصص و مهارت بالای تعمیرکاران می باشد. در صورت عدم آشنایی تعمیرکار با قطعات سخت افزاری کامپیوتر ممکن است باعث بروز خطا و اشتباه در فرآیند تعمیر شده و مشکلات عدیده ای را در قسمت های مختلف دستگاه به وجود آورد. نمایندگی تعمیرات کامپیوتر لنوو، با دعوت از زبده ترین تعمیرکاران سطح کشور، تخصصی ترین و حرفه ای ترین تعمیرات را برای کاربران انجام می دهد.

تعمیر کامپیوتر

تعمیر قطعات کامپیوتر

بروز مشکل در سیستم های کامپیوتری ناشی از خرابی قطعات آن می باشد. هر یک از قطعات کارکرد مشخصی را در کامپیوتر بر عهده دارند و در صورتی که به مشکل بخورند بخشی از عملکرد سیستم را با اختلال مواجه می کنند. شایان ذکر است که برخی از قطعات کامپیوتر امکان تعمیر آنها وجود دارد اما برخی نیز قابل تعمیر نبوده و برای رفع مشکل باید تعمیر شوند. در ادامه تعمیر برخی از قطعات کامپیوتر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تعمیر مادربرد کامپیوتر

تعمیر مادربرد یکی از تخصصی ترین تعمیرات کامپیوتر می باشد. مادربرد از اجزای اصلی کامپیوتر بوده و تمامی قطعات را با خود درگیر کرده است. به معنای دیگر، مادربرد، برد اصلی دستگاه است و تمامی قطعات با آن در ارتباط هستند. در صورت خرابی مادربرد، یا سیستم روشن نمی شود و یا اینکه در بخش های مختلف آن از جمله پردازش، تصویر و صدا مشکلات متعددی روی می دهد.

در شرایطی که مشکل مادربرد از اتصالات یا بخش های فرعی آن باشد، تکنسین های تعمیر کامپیوتر قادرند مادربرد را تعمیر کنند اما آسیب های ناشی از سوختگی مادربرد، خرابی پردازنده یا مشکلات در مدار مادربرد، غیر قابل تعمیر بوده و نیاز به تعویض مادربرد دارد.

تعمیر هارد کامپیوتر

هارد بخش ذخیره سازی و خواندن اطلاعات کامپیوتر است و همانند سایر قسمت های کامپیوتر کارکرد بالایی دارد؛ چراکه کاربر مدام به ذخیره اطلاعات و یا نقل و انتقال آنها از کامپیوتر می پردازد. این موضوع در کنار عوامل دیگری مانند ضربه خوردن دستگاه، بالا رفتن دمای کیس و نوسان برق، باعث بروز مشکل در هارد می شوند.

با اینکه برخی از مشکلات هارد از طریق نرم افزاری برطرف می گردند اما برخی مشکلات ممکن است تعمیر کامپیوتر را به همراه داشته باشند. خرابی برد هارد، فریمویر، خرابی موتور و هد از جمله خرابی هایی هستند که تعمیر هارد  کامپیوتر و یا جراحی آن را به دنبال دارند.

تعمیر کیس کامپیوتر

کیس در برگیرنده تمامی سخت افزارهای کامپیوتر می باشد. بنابراین تعمیر کیس اشاره به تعمیر تمامی قطعات و رفع مشکلات متعدد کامپیوتر دارد. تعمیرات کارت گرافیک کامپیوتر، تعویض و ارتقاء رم، تست کامل قطعات الکترونیکی، بررسی اتصالات، فن ها، درایورهای نوری، منبع تغذیه و کابل های اتصال در کیس، کنترل ولتاژ کلیه مدارهای الکترونیکی مادربرد، کارت گرافیک، مودم، پاور و تخلیه گرد و غبار از محفظه های ورودی هوا به داخل کیس بخشی از مهمترین تعمیرات سخت افزاری کیس می باشند.

نمایندگی تعمیرات کامپیوتر دل

نمایندگی تعمیرات کامپیوتر دل پس از دو دهه فعالیت در زمینه تعمیر انواع سیستم های کامپیوتری و قطعات جانبی، امروزه از معتبرین مراکز تعمیر کامپیوتر در کشور به شمار می رود. این امر به واسطه تکیه بر توانایی علمی و فنی تکنسین ها و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز صورت گرفته است. نمایندگی تعمیرات کامپیوتر دل مطابق با استانداردهای کمپانی دل تلاش دارد باکیفیت ترین خدمات را به هموطنان عزیز ارائه کند. تعمیر مادربرد، تعمیر هارد، تعمیر گرافیک، تعویض فن، تعمیر پاور، ارتقای هارد و تعمیر رم بخشی از مهمترین خدمات ارائه شده در این مرکز هستند.