اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • کشف حفره امنیتی خطرناک در دو لپ‌تاپ شرکت دل

کشف حفره امنیتی خطرناک در دو لپ‌تاپ شرکت دل

گواهی یاد شده eDellRoot  نام دارد که حفره موجود در آن اولین بار توسط یک برنامه نویس به نام جو نورد شناسایی و کشف شد. یکی از کلیدهای این گواهی امنیتی که بر روی لپ تاپ ذخیره می شود دچار مشکلی است که به مهاجمان امکان می دهد نسخه ای جعلی از آن را تهیه کرده و با دور زدن گواهی امنیتی eDellRoot داده های حساس کاربران را سرقت کنند.

آسیب پذیری یاد شده در لپ تاپ های Inspiron 5000 and XPS 15 شناسایی شده و گفته می شود که این مشکل در لپ تاپ XPS 13 هم وجود دارد. کارشناسان امنیتی در حال بررسی این موضوع هستند که آیا مشکل یاد شده در لپ تاپ های دیگر دل هم وجود دارد یا خیر.

خدمات تعمیر فوری لپ تاپ دل به همراه گارانتی معتبر ، پاسخگویی 24 ساعته شماره های سایت

سابقه آسیب پذیری نرم افزاری لپ تاپ های دل

در فوریه گذشته مشخص شد یک برنامه تبلیغاتی مزاحم به طور پیش فرض بر روی برخی لپ تاپ های عرضه شده شرکت دل وجود دارد. این برنامه که Superfish نام داشت از گواهی امنیتی ضعیف مشابهی بهره می برد. البته در مورد دل چنین مشکلی رخ نداده است.

کاربران برای حل این مشکل باید به طور دستی دسترسی های گواهی معیوب مذکور را مسدود کنند که البته کاری دشوار و پیچیده است. با توجه به اهمیت موضوع و امکان سرقت اطلاعات کاربران لپ تاپ های معیوب به خصوص در زمان استفاده از شبکه های وای – فای عمومی محققان در تلاش برای یافتن راه حلی اساسی هست.