اشتراک گذاری

فعال کردن سیم کارت در لپ تاپ

آیا امکان فعال کردن سیم کارت در لپ تاپ وجود دارد؟ این سوألی است که برخی از کاربران لپ تاپ از متخصصان تعمیر لپ تاپ دل می پرسند. واقعیت آن است که در همه لپ تاپ ها امکان استفاده از سیم کارت وجود ندارد و این موضوع تنها محدود به برخی از مدل ها می باشد. اگر قاب باتری لپ تاپ را بازکنید در صورت وجود اسلات سیم کارت، آن را مشاهده خواهید کرد. این اسلات به منظور استفاده از سیم کارت طراحی شده است.

نکته قابل توجه این است که با وارد کردن سیم کارت در لپ تاپ معمولاً ارتباطی با شبکه قرار نمی شود. این موضوع به این دلیل است که باید دستگاهی جداگانه برای فعال کردن سیم کارت تهیه شود. لپ تاپ ها به طور پیش فرض بر روی اپراتورهای داخلی تنظیم نشده اند. با این حال این به معنی عدم فعال شدن سیم کارت در لپ تاپ نیست. با تخصصی ترین مرکز تعمیرات لپ تاپ دل همراه باشید تا در این باره بیشتر صحبت کنیم.

فعال کردن سیم کارت در لپ تاپ

نحوه فعال کردن سیم کارت در لپ تاپ

اسلات سیم کارت در برخی از لپ تاپ های معمولی و صنعتی وجود دارد. معمولا این اسلات ها به صورت پیش فرض فعال نیستند و در صورت استفاده از سیم کارت امکان اتصال به شبکه های همراه وجود ندارد. در این شرایط برای فعال کردن این قابلیت، شما باید کارت (wireless wide area network) یا به اختصار کارت wwan مخصوص لپ تاپ را خریداری کرده و به دستگاه متصل کنید.

به عبارت دیگر برای فعال کردن سیم کارت در لپ تاپ به یک کارت WWAN نیاز دارید. این کارت در همه لپ تاپ ها وجود ندارد و تنها یک اسلات سیم کارت در نظر گرفته شده است. بنابراین باید این کارت را به صورت جداگانه خریداری کنید. با قرار دادن سیم کارت در اسلات و فعال کردن کارت WWAN، جستجو برای یافتن شبکه های تلفن همراه آغاز شده و به صورت اتوماتیک به شبکه مورد نظر متصل می شود.

فعال کردن سیم کارت در لپ تاپ دارای WWAN

در برخی از لپ تاپ ها، کارت WWAN برای استفاده از سیم کارت قرار داده شده است. اما بد نیست بدانید که کمپانی هایی که سرویس باند وسیع (WWAN) را ارئه می دهند تنها از سیم کارت های مخصوص به خود پشتیبانی می کنند. شرکت هایی نظیر AT&T و Sprint در آمریکا از این دسته شرکت ها هستند. در واقع این نوع لپ تاپ ها تنها از شبکه های همراه کشور مربوطه پشتیبانی می کنند. در هر صورت برای فعال کردن سیم کارت در لپ تاپ های دارای WWAN می توانید یکی از سیم کارت های همراه اول، ایرانسل یا رایتل را در اسلات قرار داده و منتظر برقراری ارتباط باشید.

اگر امکان برقراری ارتباط با شبکه های داخلی وجود داشته باشد در بخش GSM تنظیمات سیم کارت، نام اپراتورهای ایران قابل مشاهده است. در این صورت با تنظیم Access Point می توانید از طریق سیم کارت به اینترنت متصل شده و یا تماس صورتی با لپ تاپ برقرار کنید. بهترین راه برای فعال کردن یک سیم کارت در لپ تاپ تهیه یک مودم همراه است که به صورت یک Express Card و یا کارت PCMCIA ارائه می شود. با استفاده از این مودم ها به راحتی می توان به شبکه های داخلی متصل شد.

 آیا لپ تاپ دل سیم کارت می خورد؟

دل از جمله کمپانی هایی است که امکان استفاده از سیم کارت را در برخی از لپ تاپ های تولیدی فراهم کرده است. حتی برخی از لپ تاپ های این شرکت از جمله مدل 3550 وسترو، از سیم کارت های نسل دوم ایران نیز پشتیبانی می کنند. لپ تاپ دل Vostro 1500 و لپ تاپ دل اینسپایرون 1520 نیز از دیگر لپ تاپ هایی هستند که امکان استفاده از سیم کارت در آنها وجود دارد. با این حال برای فعال کردن سیم کارت در لپ تاپ دل باید به نکاتی که در بالا گفته شد توجه داشته باشید.

نمایندگی فروش و تعمیرات لپ تاپ دل

کاربران برای خرید و تعمیر لپ تاپ دل می توانند به معتبرترین مرکز ارائه دهنده خدمات دل در کشور مراجعه کنند. نمایندگی فروش و تعمیرات لپ تاپ دل در تمامی ایام هفته آماده خدمات رسانی به هموطنان گرامی بوده و تلاش دارد این خدمات را در سریع ترین زمان ممکن به متقاضیان ارائه نماید. نمایندگی لپ تاپ دل با احترام به حقوق مشتریان گرامی تمامی خدمات خود را در هر دو بخش فروش و تعمیرات لپ تاپ گارانتی می نماید. همچنین جهت بهبود کیفیت و کارایی دستگاه های پذیرش شده، در صورت نیاز به تعویض قطعه تنها از نمونه های فابریک و اورجینال استفاده می گردد.