اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد آل این وان دل

برای آشنایی با نحوه تعمیر کیبورد آل این وان دل می توانید از این مقاله کمک بگیرید. در ادامه این مطلب، ضمن بررسی برخی از رایج ترین ایرادات و مشکلات کیبورد کامپیوترهای چند کاره، به شما می گوییم که چطور این قطعه را ترمیم نمایید. البته تعمیر کیبورد آل این وان دل و دیگر برندها نیاز به تخصص، مهارت و استفاده از ابزار و تجهیزات ویژه دارد. با این حال این مقاله به شما کمک می کند که با جزئیات عیب یابی و ترمیم صفحه کلید AIO دل بیشتر آشنا شوید. تیم تعمیرات آل این وان در نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران کنار شما هستند تا ضمن عیب یابی دقیق، کامپیوتر همه کاره و کیبورد آن را به بهترین شکل ترمیم نمایند.

تعمیر کیبورد آل این وان دل

هزینه تعمیر کیبورد آل این وان دل

برای این که بدانید چقدر باید برای تعمیر صفحه کلید آل این وان دل هزینه کنید، باید تا عیب یابی دقیق این قطعه صبر کنید. هزینه تعمیر کیبورد آل این وان دل و دیگر برندها تا حد زیادی بستگی به نوع و شدت آسیب دیدگی این وسیله و قطعات داخلی آن دارد. ممکن است خود کیبورد هیچ آسیبی ندیده باشد و مشکلات عملکردی آن ناشی از ایرادات و ناهماهنگی های نرم افزاری باشند. در این صورت لازم نیست مبلغ زیادی برای ترمیم کیبورد هزینه کنید. اما گاهی قطعات داخلی کیبورد یا مدارها و دکمه های آن آسیب دیده اند و باید آنها را تعویض کرد. در این صورت هزینه تعمیر کیبورد آل این وان dell بیشتر است و قیمت قطعات جدید هم به آن افزوده می شود.

مشکلات رایج صفحه کلید آل این وان

روشن نشدن کیبورد

یکی از مشکلاتی که در بیشتر موارد برای برطرف کردن آن نیاز به تعمیر کیبورد آل این وان دل دارید، روشن نشدن این قطعه است. با توجه به این که کیبورد آل این وان جدا از این قطعه است؛ درست مثل صفحه کلید لپ تاپ. بنابراین وقتی این قطعه را به سیستم وصل می کنیم، روشن شده و شروع به کار می کند. اما گاهی کیبورد روشن نشده و مشکلاتی را ایجاد می کند. در این شرایط باید اول کابل های صفحه کلید بررسی شده و در صورت نیاز، ترمیم یا تعویض شوند. اگر کابل ها سالم باشند، ممکن است خود کیبورد آسیب دیده باشد که در این صورت، نیاز به بررسی و ترمیم تخصصی تر دارد.

بیشتر بخوانید: وصل کردن تبلت دل به کیبورد بلوتوثی

کار نکردن کلیدها

گاهی هیچ کدام از دکمه های صفحه کلید کار نمی کنند. معمولا در این حالت مشکل چندان جدی نیست و لازم نیست برای تعمیر کیبورد آل این وان دل، هزینه زیادی صرف کنید.

تایپ اشتباه حروف

یکی دیگر از مشکلات صفحه کلید آل این وان، تایپ اشتباه حروف است. در این شرایط حروف به صورت جابجا و اشتباهی تایپ می شوند. مثلا به جای اعداد، نشانه هایی همچون پرانتز و … در صفحه تایپ می شوند. البته تعمیر کیبورد آل این وان dell در این شرایط هم کار سختی نیست و لازم نیست هیچ نگرانی بابت آن داشته باشید.

از کار افتادن کیبورد

اگر قطعات داخلی کیبورد ایراد داشته باشند، مدارها قطع شده باشند یا اجزای مربوط به صفحه کلید سوخته باشند، این قطعه به صورت ناگهانی از کار می افتد. دقت کنید که این مشکل باید به صورت تخصصی بررسی شده و تعمیر کیبورد آل این وان دل در این شرایط، باید توسط یک تعمیرکار ماهر و مجرب انجام گردد.

روش های تعمیر کیبورد آل این وان dell

آپدیت درایور کیبورد

روش تعمیر کیبورد آل این وان دل و دیگر برندها بسته به نوع آسیب دیدگی این قطعه و منشأ آن متفاوت است. یکی از اقدامات موثر در این زمینه، آپدیت درایور کیبورد است. واردDevice manager   ویندوز شده و منوی keyboard را بررسی نمایید. اگر در مقابل درایور صفحه کلید یک علامت زرد رنگ دیدید، یعنی باید آن را بروز رسانی کنید. همچنین بهتر است تنظیمات این  بخش را بررسی کرده و در صورت نیاز، آن را اصلاح نمایید.

تمیز کردن کیبورد

روش دیگر برای تعمیر کیبورد آل این وان دل، تمیز کردن این قطعه است. ممکن است گرد و خاک و ذرات مواد خوراکی و … وارد صفحه کلید شده و عملکرد آن را مختل کرده باشند. گرد و خاک هم به مرور زمان همین تاثیر را روی نحوه کار صفحه کلید می گذارد. می توانید برای پاکسازی کیبورد از اسپری هوای فشرده استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن کیبورد لپ تاپ دل

تعویض صفحه کلید آل این وان دل

در نهایت اگر امکان تعمیر کیبورد آل این وان دل وجود نداشته باشد، این قطعه تعویض می شود. البته تعویض کیبورد آل این وان دل بسیار ساده است و کافی است که یک صفحه کلید جدید خریداری کنید! تیم تعمیرات کامپیوتر چند کاره دل تلاش می کنند که کیبورد را ترمیم کرده و امکان استفاده مجدد از این قطعه را فراهم سازند. با این حال گاهی شدت آسیب دیدگی به اندازه ای است که هیچ امیدی برای ترمیم کیبورد وجود ندارد