اشتراک گذاری

نحوه بک آپ گرفتن از کامپیوتر

بک آپ گرفتن از کامپیوتر زمانی صورت می‌گیرد که قصد نصب ویندوز جدید را دارید و یا اینکه می‌خواهید کامپیوتر دِل را تعمیر کنید. البته گرفتن بک آپ از اطلاعات مهم در هر زمان مهم بوده چراکه ممکن است هارد کامپیوتر دل بر اثر عوامل مختلفی آسیب ببیند. برای بک آپ گرفتن از کامپیوتر روش‌های مختلفی وجود دارد اما اگر بخواهیم یک بک آپ خوب و مطمئن از کامپیوتر بگیریم باید مناسب‌ترین روش را به کار ببریم.

در ادامه مطلب نحوه گرفتن بک آپ از کامپیوتر دل را به شما آموزش می‌دهیم تا اگر می‌خواهید ویندوز جدید نصب کنید یا هارد را تعمیر کنید، اطلاعاتتان را همواره داشته باشید. توجه کنید که اگر در بک آپ گرفتن تخصص ندارید می‌توانید از متخصصان فنی نمایندگی کامپیوتر دل بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

2/5(1 امتیاز)
بک آپ گرفتن از کامپیوتر

آموزش بک آپ گرفتن از کامپیوتر دل

برای گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات کامپیوتر راه‌های زیادی وجود دارد، از استفاده از یک درایو اکسترنال گرفته تا پشتیبان‌گیری روی یک سرور ریموت از طریق اینترنت. ما دراینجا به صورت کلی نحوه گرفتن نسخه پشتیبان را به شما ارائه می‌کنیم. اگر می‌خواهید اقدام به تعمیر کامپیوتر دل کنید، برای اطمینان یک نسخه پشتیبان از اطلاعات هارد آن بر روی هارد اکسترنال، فلش یا هر حافظه خارجی تهیه کنید. با این کار شما حتی می‌توانید هر زمان مموری را به کامپیوتر وصل ‌کنید عمل پشتیبانی و بازیابی را انجام دهید.

My Documents کامپیوتر دل همیشه دارای اطلاعاتی است که برای هرکاربری مهم و ضروری می‌باشد. در اغلب مواقع تمامی فایل‌های دانلودی شما در این پوشه ذخیره می‌شوند. این پوشه همیشه در درایو ویندوز قرار دارد و در صورت تعویض ویندوز حتما پاک می‌شود. پس اگر اطلاعات آن اهمیت دارد با نحوه بک آپ گرفتن از کامپیوتر همراه باشید تا بدانید چگونه از My Documents  نسخه پشتیبان بگیرید. برای این کار باید موقعیت آن را عوض کنید.

روی My Documents راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب نمایید.

بک آپ گرفتن مرحله اول
تب Location

در صفحه باز شده تب Location را باز کنید.

آدرس My Documents در میانه صفحه را به مسیری که مد نظر شما است تغییر دهید. بهتر است که در آدرس نوشته شده حرف C را پاک و به جای آن نام یک درایو دیگر مثل D قرار دهید. آدرس جدید در این قسمت نمایش داده خواهد شد.  سپس گزینه OK را بزنید.

آدرس جدید

اگر می‌خواهید ویندوز کامپیوتر دل را عوض کنید، این روش می‌تواند برای حفظ اطلاعات My Documents مفید باشد. اما در صورت خرابی هارد و تعمیر کامپیوتر دل ممکن است این روش کارایی نداشته باشد.

بک آپ گرفتن بر روی DVD یا حافظه جانبی

برای بک آپ گرفتن از کامپیوتر بهتر است آن را روی حافظه جانبی انجام دهیم تا در صورت بروز هرگونه مشکل برای هارد کامپیوتر، اطلاعات آن را در اختیار داشته باشیم. برای تهیه نسخه پشتیبان با این روش، به صورت زیر عمل کنید.

روی یکی از درایو ها راست کلیک کنید و گزینه Properties را بزنید.

بک آپ گرفتن بر روی DVD
تب Tools

وارد تب Tools شوید و گزینه Back Up Now را انتخاب نمایید.

در صفحه باز شده گزینه Set Up BackUp را کلیک کنید.

Set Up BackUp
ذخیره فایل پشتیبان

در این بخش نام درایو مورد نظر جهت ذخیره فایل پشتیبان را انتخاب کنید.

نوع BackUp را می توانید در این صفحه انتخاب نمایید. گزینه اول مخصوص بک آپ گیری از کلیه اطلاعات و با انتخاب گزینه دوم می‌توانید درایو خاصی را انتخاب کنید.

نوع BackUp
Save Settings And Run BackUp

بعد از آنکه آدرس‌های مورد نظر را انتخاب کردید روی Save Settings And Run BackUp کلیک نمایید.

صفحه بک آپ گیری به گوشه تصویر می‌رود و معمولاً زمان زیادی طول می‌کشد.

تا اینجا با نحوه بک آپ گرفتن از کامپیوتر آشنا شدید و می‌توانید از اطلاعات کامپیوتر دل خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اما توصیه ما به شما چیست؟ ما به شما توصیه می‌کنیم اگر در کار کردن با کامپیوتر دل مهارت کافی ندارید و می‌خواهید از آن بک آپ بگیرد، بهتر است قبل از اقدام از کارشناسان نمایندگی دل کمک بخواهید چراکه ممکن است با یک اشتباه به هارد کامپیوتر آسیب برسانید و یا موجب حذف تمام اطلاعات آن شوید.

تعمیر کامپیوتر دل در محل

اگر در حمل و نقل کامپیوتر دل برای بردن به نمایندگی دل مشکل دارید، می‌توانید از خدمات سرویس در محل دل استفاده کنید. هرگونه مشکل در هارد کامپیوتر، کارت گرافیک دل، مادربرد، پاور، کارت صدا، مانیتور و دیگر قطعات سخت افزاری به صورت تعمیر در محل شما انجام می‌شود. همچنین خدمات نرم افزاری مانند نصب ویندوز، آپدیت کردن، نصب نرم افزارهای مختلف، تهیه بک آپ و دیگر درخواست‌های شما عزیزان در محل سکونت شما قابل انجام است. شایان توجه است که این کار توسط متخصصان خبره و در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.