اشتراک گذاری

دلایل صدا نداشتن اسپیکر تبلت دل چیست؟

سایت رسمی نمایندگی دل امروز قصد دارد به مهمترین سؤال شما در زمینه صدا نداشتن اسپیکر تبلت دل بپردازد. حتما این مشکل برای شما پیش آمده که آهنگ یا ویدئویی را در تبلت خود پخش می کنید اما هیچ صدایی از اسپیکر شنیده نمی شود. این موضوع دلایل مختلفی دارد. ممکن است مشکل نرم افزاری باشد و با راهکارهای مختلف برطرف شود، شاید هم مشکل سخت افزاری بوده و نیازمند تعمیرات تبلت باشید. البته مشکل سخت افزاری معمولاً تنها در شرایط خاص و به دلایل غیرمنتظره ای باعث قطع صدا در تبلت می شود.

توصیه می کنیم در صورت بروز چنین مشکلی، از کارشناسان فنی نمایندگی تبلت دل کمک بگیرد و اقدامات لازم را انجام دهید. با این حال اگر می خواهید از عوامل و دلایل بروز چنین مشکلی مطلع شوید در ادامه مطلب با ما همراه باشید. در اینجا به برخی از مهمترین دلایل قطع صدا در تبلت و راهکارهای پیش روی شما اشاره می کنیم. امیداوریم در پایان مطلب توانسته باشیم پاسخ های مناسبی به سؤال شما داده باشیم.

صدا نداشتن اسپیکر تبلت دل

همگام سازی با لوازم جانبی یکی از دلایل صدا نداشتن تبلت دل

در اغلب شرایط، صدا نداشتن اسپیکر تبلت به دلایل اتصال آن با لوازم جانبی است. زمانی که دستگاه با لوازمی مانند هدست بلوتوث ارتباط برقرار کرده است، شما صدایی از اسپیکر نمی شنوید. بنابراین در گام اول به بررسی این موضوع بپردازید که آیا تبلت با گجت دیگری نظیر اسپیکر بلوتوث یا هندزفری بلوتوث همگام شده یا نه. اگر چنانچه تبلت به هرکدام از این دستگاه ها متصل باشد، اتصال را قطع کرده و ضعیت صدا از اسپیکر را بررسی کنید. معمولاً اتصالاتی که از طریق بلوتوث ایجاد می شوند یکی از دلایل صدا نداشتن تبلت دل می باشد. همواره توجه داشته باشید که پس از اینکه کار شما با بلوتوث هدست تمام شد ارتباط آن را با تبلت قطع کنید.

نصب نرم افزارها و عملکرد باگ‌ها

گاهی صدا نداشتن اسپیکر به دلیل نصب نرم افزارهای ناسازگار در تبلت بروز می کند. همچنین باگ ها نیز می توانند در اختلال صدای اسپیکر نقش ایفا کنند. برای این منظور یک بار تبلت خود را فورس ری استارت کنید. شاید صدا نداشتن اسپیکر تبلت دل با این کار برطرف شود. برای این کار دکمه پاور و دکمه کاهش صدا را به طور همزمان برای چند ثانیه بگیرد. با این کار دستگاه Force Restart شده و مجدداً راه اندازی می شود.

در صورتی که دستگاه مشکل سخت افزاری نداشته باشد احتمالاً صدای اسپیکر با این کار، به حالت عادی بازگردد. اگر مشکل همچنان باقی بود گزینه ریست فکتوری را امتحان کنید. برای این کار به تنظیمات تبلت رفته و Factory Reset را انتخاب کنید. همچنین می توانید از طریق Recovery Mode نسبت به ریست کردن دستگاه اقدام کنید. البته ما توصیه می کنیم برای رفع مشکل صدا نداشتن اسپیکر تبلت دل شخصاً دست به کار نشوید و برای این کار به یک متخصص خبره مراجعه کنید. ممکن است شما با اقدامات اشتباه باعث اختلال در سیستم نرم افزاری یا سخت افزاری دستگاه شوید.

خرابی سخت افزار؛ آخرین دلیل صدا نداشتن اسپیکر تبلت دل

از دلایل دیگری که باعث قطع صدای بلندگوی تبلت می شود، مشکل در سخت افزار دستگاه می باشد. ایراد در برد، مدار الکتریکی، سوکت ها و خود اسپیکر، می تواند موجب قطع شدن صدا در تبلت شود. همچنین نفوذ رطوبت به داخل اسپیکر، ضربه خوردن آن و فرسودگی اسپیکر می تواند از دلایل سخت افزاری و در نتیجه صدا نداشتن اسپیکر تبلت دل باشد. تشخیص ایراد سخت افزاری تنها توسط متخصص مربوطه و با استفاده از تجهیزات ویژه صورت می گیرد. در مرکز سخت افزار ایران، با به کارگیری روش های مختلف مشکل صدا نداشتن تبلت دل بررسی شده و مشکل اصلی شناسایی می شود.

نمایندگی تعمیر تبلت دل

نمایندگی تعمیر تبلت دل معتبرترین مرکز تعمیر تبلت در کشور، افتخار این را دارد که در راستای خدمات رسانی به هموطنان عزیز، پاسخگوی نیازها و سؤالات آنان باشد. شما می توانید از طریق تماس تلفنی با شماره درج شده در بالای همین صفحه، سؤالات و دیدگاه های خود را در خصوص تعمیر تبلت دل مطرح کنید.

چنانچه می خواهید از خدمات تعمیر این مجموعه استفاده کنید، می توانید با کارشناسان تماس گرفته و از خدمات سرویس در محل بهره ببرید. در این سرویس، تعمیرکاران باتجربه ما به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و در همانجا تبلت را تعمیر خواهند کرد. هدف ما جلب رضایت بیشتر کاربران بوده و در این راستا، خدمات خود را در سطحی گسترده تر و با کیفیت بیشتری عرضه داشته ایم.