اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • اولین نمایشگر فوق عریض 40 اینچی دل رونمایی شد

اولین نمایشگر فوق عریض 40 اینچی دل رونمایی شد

اولین نمایشگر فوق عریض 40 اینچی دل طی مراسمی آنلاین رونمایی شد. البته این مانیتور تنها مانیتوری نبود که در این مراسم رونمایی شد بلکه دل از نمایشگرهای دیگری هم رونمایی کرد که امکان برقرای تماس تصویری با کیفیتی مطلوب را برای کاربران فراهم می کنند. منتهی از میان مانیتورهایی که دل رونمایی کرد، نمایشگر فوق عریض 40 اینچی مهم ترین آن ها بود که از رزولوشن 5120 در 2160 پیکسل برخوردار می باشد و از مانیتورهای 4K موجود در بازار، عریض‌تر است؛ البته نمی توان نمایشگر فوق عریض دل را با نمایشگرهای گیمینگ مقایسه کرد چراکه با هدف افزایش خلاقیت کاربران حرفه‌ای راهی بازار خواهد شد.

تماشای فیلم و باز کردن یک برنامه به صورت همزمان روی نمایشگر 40 اینچی دل

اولین نمایشگر فوق عریض 40 اینچی دل با نام اولترا شارپ 40 و شماره مدل U4021QW شناخته می شود. این نمایشگر فوق عریض این امکان را به کاربر می دهد که در بخشی از صفحه نمایش، ویدیوی 4K با رزولوشن 3840 در 2160 پیکسل را تماشا کند و در بخش دیگر با یک اپلیکیشن کار کند که فوق العاده است. با این اوصاف کاربر می تواند با نمایشگر جدید دل به صورت همزمان دو کار انجام دهد.

تماشای رنگ های کاملا طبیعی در اولین نمایشگر فوق عریض 40 اینچی دل

بر اساس گزارشاتی که تاکنون توسط EnGadget منتشر شده است، دل مدعی است که اولترا شارپ 40 محدوده‌ گسترده‌ تری از طیف‌ های رنگی را پوشش می ‌دهد. با این وجود نمایشگر دل می تواند رنگ ها را به صورت واقعی و کاملا طبیعی نشان دهد. البته دل در مراسم آنلاینی که برگزار کرده است تا مانیتورهای جدیدش را معرفی کند حرفی از عملکرد مانیتور فوق عریض 40 اینچی اش در حوزه HDR نزده است.

از مهم ترین ویژگی هایی که اولین نمایشگر فوق عریض 40 اینچی دل در اختیار کاربران قرار می دهد، می توان به درگاه تاندربولت 3 اشاره کرد که اولترا شارپ 40 می تواند با استفاده از آن شارژ 90 واتی ارائه دهد. اما این تمام ماجرا نیست چراکه این نمایشگر می تواند اطلاعات را با استفاده از درگاه USB تا سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه انتقال دهد که به نظر فوق العاده است. این احتمال وجود دارد که اولترا شارپ 40 در 28 ژانویه یعنی 9 بهمن با قیمت 2100 دلار راهی بازار شود.

اولین نمایشگر فوق عریض 40 اینچی دل

مانیتورهای 55 و 65 اینچی دل با قابلیت دریافت 20 فرمان لمسی به صورت همزمان

همانطور که اشاره کردیم اولین نمایشگر فوق عریض 40 اینچی دل تنها نمایشگری نیست که دل در مراسم آنلاین معرفی کرده است؛ به گونه ای که دل به جز این نمایشگر، مانیتورهای 55 و 65 اینچی دیگری هم معرفی کرده است که آن ها هم 4K هستند. هدف از طراحی و تولید این مانیتورها، استفاده بهینه‌ تر از ابزارهایی از جمله مایکروسافت 365 و Klaxoon  است. یکی از مهم ترین ویژگی ‌هایی که مانیتورهای جدید دل دارند برخورداری از صفحه لمسی است که می توانند 20 فرمان لمسی را به ‌صورت هم‌ زمان دریافت کنند؛ که این ویژگی به چندین کاربر اجازه می دهد تا به صورت همزمان مانیتور را لمس کنند و فرامین لمسی خود را به آن بدهند. البته هنوز قیمت نمایشگر های 55 و 65 اینچی دل مشخص نشده است؛ اما احتمال دارد که این نمایشگرها در 30 مارس یعنی 10 فروردین 1400 راهی بازار شوند.

مانیتورهای 24، 27 و 34 اینچی دل، مناسب برای کارکنان خانه‌نشین در دوران کرونا

همانطور که می دانید داستان غم انگیز کرونا کارکنان کسب و کارهای کوچک و بزرگ را خانه نشین کرده است؛ البته در خارج از کشور! همین مسئله موجب شده است کارکنان به تجهیزات حرفه ای که در محیط کار دسترسی داشتند، دسترسی نداشته باشند و به دلیل استفاده از ابزارهای نامناسب در منزل، کیفیت ارائه یکسری خدمات مانند تماس تصویری افت کند. کمپانی دل نیز این فرصت را غنیمت شمرده است و نمایشگرهایی را معرفی کرده است که یکی از مهم ترین ویژگی های آن ها داشتن وب‌کم حرفه ای است؛ به گونه ای که وب‌کم آن ها 5 مگاپیکسل می باشد هر کدام دارای بلندگوهای 5 واتی هستند. این نمایشگرهای دل که 3 عدد هستند دارای دکمه اختصاصی برای ابزار کاربردی مایکروسافت تیمز می باشند. علاوه بر این دارای میکروفون ‌های متعدد هستند که نویز محیط را کاهش داده و در نتیجه کیفیت تماس را افزایش می دهند.

این 3 مانیتور دل 24 اینچ، 27 اینچ و 34 اینچ هستند که قیمت آن ها به ترتیب برابر با 520 دلار، 720 دلار و 1150 دلار می باشد که از 16 فوریه روانه بازار ایالات متحده آمریکا خواهند شد.