اشتراک گذاری

فعال کردن کیبورد مجازی ویندوز 10

فعال کردن کیبورد مجازی ویندوز 10، یک ویژگی کاربردی است که در مواقع هنگ کردن صفحه کلید فیزیکی، می توان از آن استفاده کرد. در این کیبورد می توانید به جای دست، با استفاده از موس تایپ کنید. البته ممکن است کار کردن با صفحه کلید مجازی، کمی زمانبر باشد. اما قطعا در صورت عدم دسترسی به کیبورد فیزیکی، بهترین گزینه برای تایپ کردن و اجرای فرمان های مورد نظرتان خواهد بود. در ادامه، نحوه فعال کردن کیبورد مجازی ویندوز 10 را به شما آموزش می دهیم. برای تعمیر کیبورد و رفع مشکلات خود در این زمینه هم می توانید از تیم تعمیرات لپ تاپ در نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

کیبورد مجازی در ویندوز 10

فعال کردن کیبورد مجازی ویندوز 10 با نوار وظیفه

نوار ابزار یا نوار وظیفه، در بخش پایین ویندوز قرار دارد و گزینه های مختلفی را به کاربران ارائه می دهد. با استفاده از taskbar  می توانید کیبورد مجازی را در سیستم خود فعال کرده و از آن برای اجرای فرمان های مورد نظرتان استفاده کنید. در قسمت خالی نوار وظیفه راست کلیک کرده و گزینه ” Show touch keyboard button ” را انتخاب کنید تا آیکون آن در taskbar  ظاهر شود.

فعال سازی صفحه کلید مجازی از طریق  Settings

روش دیگر برای فعال کردن کیبورد مجازی ویندوز 10، استفاده از تنظیمات سیستم است. از طریق منوی استارت، وارد بخش Settings  شوید و در پنجره Settings ، روی Ease of Access کلیک کنید. سپس در نوار کناری سمت چپ روی Keyboard کلیک کنید. سپس در قسمت راست، زیر گزینهOn-Screen Keyboard ، حالت Off  را به On تغییر دهید.

راه اندازی کیبورد مجازی در ویندوز ۱۰ از طریق پنجره  Run

با استفاده از پنجره Run هم می توانید کیبورد مجازی را در ویندوز 10 فعال کنید. البته این روش در صورتی کاربردی است که به کیبورد فیزیکی دسترسی داشته باشید. کلید ترکیبی Windows key + R را روی کیبورد فشار دهید تا پنجره Run باز شود. سپس کلمه osk را تایپ کرده و اینتر را فشار دهید. به این ترتیب صفحه کلید مجازی به سرعت ظاهر می گردد.

باز کردن کیبورد مجازی ویندوز ۱۰ از طریق کادر جستجو

شما می توانید  برای فعال سازی کیبورد مجازی در ویندوز 10، از کادر جستجو کمک بگیرید. در کادر Cortana Search  در قسمت نوار وظیفه، کلمه osk را تایپ کرده و سپس On-Screen Keyboard را انتخاب کنید.

باز کردن صفحه کلید مجازی ویندوز ۱۰ با منوی استارت

یکی دیگر از روش های فعال کردن کیبورد مجازی ویندوز 10، استفاده از منوی استارت است. وارد بخش استارت شده و روی فولدر Windows Ease of Access کلیک کنید. پس از باز شدن منوهای زیرین این بخش، On-Screen Keyboard  را انتخاب نمایید.

اجرای کیبورد مجازی ویندوز ۱۰ از طریق صفحه ورود به سیستم

آخرین روش فعال کردن صفحه کلید مجازی در ویندوز 10، صفحه ورود به سیستم است. بدین منظور در صفحه Login Screen روی آیکون Ease of Access کلیک کنید. در منوی باز شده می توانید با انتخاب On-Screen Keyboard ، کیبورد مجازی را فعال کرده و سپس پسورد ویندوز خود را تایپ کرده و وارد آن شوید.