اشتراک گذاری

نصب دانلود منیجر و نحوه دانلود idm

نصب دانلود منیجر و فعالسازی آن روی کامپیوتر، به شما کمک می کند که فایل های مورد نظرتان را با سرعت بالاتری از اینترنت دانلود کنید. به دلیل امکان همگام سازی IDM با مرورگرهای سیستم، کافی است آن را در فایرفاکس فعال کنید تا فایل هایی با حجم بالا، در کوتاه ترین زمان دانلود شوند.

 در ادامه، نحوه نصب دانلود منیجر را به شما آموزش می دهیم تا این کار را به سادگی انجام داده و دیگر وقت زیادی برای دانلود کردن اطلاعات مورد نظرتان صرف نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از فیلم آموزش نصب و فعال سازی IDM در لپ تاپ کمک بگیرید. تیم تعمیر لپ تاپ در نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران هم برای ارائه تخصصی ترین خدمات تعمیراتی و رفع مشکلات استفاده از این برنامه، در خدمت شما هستند.

نصب دانلود منیجر و نحوه دانلود idm

مراحل نصب دانلود منیجر در ویندوز

 • نرم افزار internet download manager را از وبسایت رسمی آن دانلود کنید.
 • فایل زیپ دانلود شده را استخراج یا Extract کنید.
 • در محتویات فایل زیپ، فایلی تحت عنوانexe یا idm.exe وجود دارد؛ روی آن دابل کلیک کنید.
 • برای شروع عملیات نصب دانلود منیجر، روی دکمه Next کلیک کنید.
 • گزینه I accept the license term مربوط به پذیرش قوانین را انتخاب کرده و Next را بزنید.
 • حالا باید با انتخاب دکمه Browse محل نصب نرم افزار را مشخص کنید.
 • سپس با انتخاب گزینه Create an icon for Idm on desktop یک شورتکات از نرم افزار روی دسکتاپ ایجاد کرده در نهایت با انتخاب دکمه Next به مرحله بعدی بروید.
 • به این ترتیب، مراحل ابتدایی نصب نرم افزار روی ویندوز آغاز می شود.
 • پس از پایان عملیات نصب، دکمه Finsh را بزنید تا صفحه بسته شود.
 • معمولا بعد از پایان عملیات نصب IDM، پیغام همگام سازی برنامه با گوگل کروم نمایش داده می شود؛ این قابلیت بسیار کاربردی است و هنگام وبگردی با مراجعه به وبسایت های مختلف امکان دانلود فایل های مورد نظرتان را برای شما فراهم می کند.
 • از لحظه نصب نرم افزار، تا 30 روز زمان دارید که از دانلود منیجر به صورت رایگان استفاده کنید.

فعالسازی نرم افزار دانلود منیجر

بعد از نصب دانلود منیجر، نوبت به فعال سازی آن می رسد. پس از نصب idm نسخه تریال و گذراندن مهلت 30 روزه و اجرای آن برای اولین بار، با پیغام “اینترنت دانلود منیجر با سریال تقلبی ثبت نام شده است؛ IDM در حال بستن…” مواجه می شوید. سپس پنجره ای نمایش داده می شوید که باید اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، ایمیل و سریال را در آن وارد کنید. اما شما سریالی در اختیار ندارید! پس باید اول بررسی کنید که برنامه IDM در حال اجرا نباشد؛ چون در این صورت مراحل فعالسازی idm با مشکل مواجه می شود. 

بدین منظور کلیدهای Alt+ctrl+Delete را همزمان زده و در صورت وجود idm در لیست آن را انتخاب نموده و سپس روی دکمه End task کلیک کنید. بهتر است آنتی ویروس را غیرفعال کرده و حتی اینترنت را هم قطع کنید. در میان فایل های دانلود شده پوشه ای تحت عنوان Patch می بینید که باید آن را باز کرده و گزینه فعالسازی اینترنت دانلود منیجر فایل PATCH.EXE را اجرا کنید. بعد از اجرای فایل، باکسی جهت حل مشکل اینترنت دانلود منیجر نمایش داده می شود روی دکمه PATCH کلیک کنید. نمایش پیغام PATCH DONE نشان دهنده این موضوع است که مراحل فعالسازی idm با موفقیت صورت گرفته است.

آموزش دانلود با اینترنت دانلود منیجر

حالا که با نحوه نصب دانلود منیجر و فعال سازی آن آشنا شدید، باید بدانید که چطور می توانید از طریق IDM فایل دانلود کنید. بدین نظور، روی فایل یا لینک مورد نظر خود راست کلیک کرده و گزینه Download with idm را بزنید. در گام بعدی، در کادر باز شده روی دکمه Start download کلیک کنید. البته امکان دانلود مستقیم با دانلود منیجر نیز وجود دارد. روش دوم این است که آدرس فایل مورد نظر را کپی کرده و سپس به نرم افزار idm مراجعه نمایید. در بخش ADD URL آدرس مورد نظر خود را وارد کنید. در نهایت در کاد باز شده روی دکمه Start download کلیک نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت مربوطه و کلیک روی دکمه افزودنی idm مرورگر فایل را دانلود کنید.