اشتراک گذاری

تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل

در این مقاله با نحوه تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل و جزئیات آن آشنا می شوید. با توجه به شدت آسیب دیدگی این قطعه، روش های مختلفی برای تعمیر آن وجود دارد. به طور کلی درایو نوری لپ تاپ ها  معمولا مشکلاتی دارد و بسیاری از کاربران برای کار کردن با این بخش با محدودیت هایی مواجه هستند. گاهی درب دی وی دی رایتر باز نمی شود و گاهی دیسک در آن خوانده نمی شود. در ادامه این مطلب، هم با نحوه تعمیر DVDرایتر لپ تاپ دل آشنا می شوید و هم علائم و نشانه های خرابی این قطعه را می شناسید.  به این ترتیب می توانید هنگام بروز مشکل، راحت تر و سریع تر این بخش را ترمیم کرده و مشکل را برطرف نمایید. تیم تعمیرات لپ تاپ دل در مرکز سخت افزار ایران هم کنار شما هستند تا دی وی دی رایتر را به بهترین شکل، ترمیم نمایند.

تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل

روش های تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، تعمیر درایو نوری لپ تاپ دل و دیگر برندها، به روش های مختلفی انجام می شود. روش انتخابی، بستگی به نوع و شدت خرابی این بخش دارد. اگر لنز آلوده شده باشد،به تمیز کردن آن اکتفا کرده و معمولا نیاز به اقدام خاص دیگری نیست. روش دیگر برای تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل، تغییر مقاومت یا پتانسیومتر است. روی همه لنزها یک پتانسیومتر (مقاومت قابل تغییر) وجود دارد که جریان ورودی به سنسور اصلی را کنترل می کند.

هرگاه که لازم باشد، تکنسین با یک پیچ گوشتی ریز محور، مقاومت را زیاد می کند تا جریان ورودی به لنز بالا برود و ضمن افزایش توان لنز، مشکلات و ایرادات دی وی دی رایتر برطرف شوند. این کار باید توسط تعمیرکار انجام شود؛ افزایش غیر عادی مقاومت، دی وی دی رایتر را به طور کلی از کار می اندازد. در نهایت اگر این بخش شکسته باشد، تعمیرکار اقدام به تعویض DVD رایتر لپ تاپ دل می کند.

نحوه تعمیر DVD رایتر لپ تاپ دل

برای تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ dell یا هر برند دیگری، باید لپ تاپ باز شود. در مرحله بعدی، کابل شارژر از لپ تاپ جدا می شود و باتری هم خارج می گردد. بعد باید پنل پشتی با استفاده از پیچ  گوشتی ها و ابزار مخصوص باز شود. پس از باز شدن پیچ های نگهدارنده درایو نوری، این بخش از لپ تاپ جدا می شود. پس از آن تعمیرکار، دی وی دی رایتر را ترمیم می کند و اگر آسیب دیدگی شدید باشد، این قطعه را با نمونه جدید جایگزین می نماید. روش هایی همچون پاکسازی لنز هم برای تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل، کاربردی هستند.

علائم خرابی درایو نوری لپ تاپ

اگر دی وی دی در لپ تاپ شناسایی نمی شود، احتمال آسیب دیدگی و خرابی درایور نوری بسیار بالاست. می توان گفت که علامت اصلی خرابی این بخش، خوانده نشدن DVD است. در این حالت، وقتی دی وی دی را در محفظه می گذارید، شناسایی نشده و محتوای آن به نمایش در نمی آید. باز نشدن درب هم می تواند نشان دهنده خرابی یا آسیب دیدگی این قطعه باشد. گاهی درب به طور کلی باز نمی شود و یا بلافاصله بسته می شود. در صورت مشاهده هریک از این علائم، به فکر تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل در یک تعمیرگاه مجاز و  معتبر باشید.

بیشتر بخوانید: کار نکردن صفحه نمایش تبلت