اشتراک گذاری

تعویض رم و هارد لپ تاپ دل Inspiron 5520

تعویض رم و هارد لپ تاپ دل Inspiron 5520 یا به دلیل ارتقای سیستم انجام می شود و یا اینکه این دو قطعه خراب شده و کاربر می خواهد با تعویض آنها مشکل دستگاه را برطرف کند. به طور کلی دستگاه های ذخیره سازی نقش مهمی در سرعت و عملکرد لپ تاپ دارند. رم و هارد که دو قطعه مهم در این زمینه هستند تأثیر بسیار زیادی بر کارکرد دستگاه دارند. تفاوت این دو قطعه در نوع ذخیره سازی و میزان ظرفیت آنهاست. حافظه های RAM موقتی هستند. اما هارد یک حافظه دائمی است و از ظرفیت بسیار بالاتری نسبت به رم برخوردار می باشد.

با اینکه اطلاعات ذخیره شده بر روی حافظه RAM با قطع شدن جریان برق از بین میرود اما داده های ذخیره شده در Hard drive به طور دائمی باقی خواهند ماند. با این حال، رم نقش بیشتری در سرعت پردازش لپ تاپ دارد. هرچه مقدار ظرفیت این حافظه موقتی بیشتر باشد شما می توانید کارهای بیشتری با لپ تاپ انجام داده بدون اینکه دچار کندی یا هنگ کردن سیستم شوید. جایگزین کردن یک رم جدید پرظرفیت به جای رم قدیمی، تغییرات محسوسی را در سیستم شما ایجاد می کند. اگر قصد دارید رم و هارد لپ تاپ دل خود را تعویض کنید حتماً فیلم آموزشی ارائه شده در این بخش را مشاهده کنید.

تعویض رم و هارد لپ تاپ دل Inspiron 5520

فیلم تعویض رم و هارد لپ تاپ دل Inspiron 5520

برای آنکه رم و هارد لپ تاپ خود را تعویض کنید از فیلم زیر استفاده نمایید. توجه داشته باشید که بهتر است برای حفظ سلامتی دستگاه، این کار را به متخصصان مربوطه بسپارید و یا حداقل در زمان انجام این کار از یک فرد متخصص کمک بگیرید. با این حال از طریق این فیلم به شما نحوه باز کردن قاب لپ تاپ و نکاتی که باید هنگام تعویض رم و هارد لپ تاپ دل Inspiron 5520 به آن توجه داشته باشید آموزش داده می شود. همچنین با استفاده از این ویدئو با  نحوه نصب صحیح رم و هارد نیز آشنا خواهید شد. ذکر این نکته لازم است که این ویدئو برای تعویض رم و هارد لپتاپ دل اینسپایرون 5520 تهیه شده اما در برخی از مدل های مشابه نیز، رم و هارد به همین طریق تعویض می شوند.

آموزش تعویض رم و هارد لپ تاپ دل Inspiron 5520

چنانچه امکان تماشای ویدئو برای شما فراهم نیست و یا اینکه نمی توانید آن را دانلود کنید، می توانید با توجه به دستورالعملی که در ادامه آمده است برای تعویض رم و هارد لپ تاپ خود اقدام نمایید. شما عزیزان می توانید قبل از شروع کار و یا در حین انجام کار، در صورت بروز مشکل یا داشتن هرگونه سوأل، با کارشناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ دل تماس گرفته و از راهنمایی های آنان استفاده نمایید. برای تعویض رم و هارد لپ تاپ دل Inspiron 5520 مراحل زیر را دنبال کنید.

  • اولین قدم برای تعویض رم و هارد، جدا کردن باطری دستگاه می باشد.
  • دستگاه را به پشت خوابانده و شروع به بازکردن پیچ ها نمایید.
  • با برداشتن قاب روی هارد و رم، شما می توانید این دو قطعه را مشاهده کنید.
  • با برداشتن رم می توانید رم جدید را جایگزین آن کنید. رم لپ تاپ دل Inspiron 5520 می تواند تا 8 گیگابایت ارتقا یابد. از این رو با توجه به راهنمای این دستگاه که در وب‌سایت دل قابل مشاهده است یک رم مناسب با مشخصات سازگار تهیه کنید.
  • در نصب رم دقت کنید که کاملاً در جای خود قرار بگیرد.
  • برای تعویض هارد نیز، چهار پیچ آن را باز کرده و با کشیدن زبانه، آن را خارج کنید. توجه داشته باشید که هارد این دستگاه داخل کیس قرار می گیرد که برای تعویض آن، باید کیس نیز تعویض شود.
  • هارد جدید را بروری دستگاه نصب کرده و پیچ های آن را ببندید.
  • در آخر نیز قاب دستگاه را ببندید.

گارانتی خدمات در نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل

نمایندگی لپ تاپ دل تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با انواع لپ تاپ دل را به متقاضیان ارائه می‌دهد. در این مرکز تجهیزاتی مدرن و فوق حرفه ای برای تعمیر قطعات مختلف لپ تاپ تهیه گردیده تا باکیفیت ترین خدمات تعمیر لپ تاپ به متقاضیان ارائه گردد. تعمیر مادربرد، تعمیر هارد، تعویض رم، تعویض قاب لپ تاپ، تعمیر مدار شارژ، عیب یابی cpu، تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ، رفع مشکل هنگ کردن سیستم و مواردی از این دست در زمره فعالیت های این مرکز قرار دارد. تمامی خدمات مرتبط با تعمیرات لپ تاپ Dell در این مرکز همراه با گارانتی معتبر به متقاضیان ارائه می‌گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه دریافت خدمات با یکی از شعب این مجموعه تماس بگیرید.