اشتراک گذاری

آموزش افزایش سرعت تبلت

مشکل پایین آمدن سرعت تبلت، مشکل رایجی است که احتمال دارد برای انواع و اقسام تبلت های موجود در بازار اتفاق بیفتد. اما خوشبختانه اغلب اوقات یک تداخل جزیی درونی باعث پیدایش چنین مشکلی است. مقاله ی پیش رو را از دست ندهید تا به شما بگوییم برای بالاتر بردن سرعت تبلت باید چه کار کرد. اگر به دلیل کندی سرعت تبلت خود تصمیم دارید یک تبلت جدید بخرید توصیه می‌کنیم به این موارد توجه کنید.

راه های افزایش سرعت تبلت

آپدیت سیستم عامل تشکیل دهنده ی تبلت را فراموش نکنید.

اولین راه برای افزایش سرعت تبلت و حذف کندی پردازش های آن، آپدیت سیستم عامل است. استفاده از سیستم عامل های قدیمی می تواند با باگ ها و یا حتی ویروس های متعددی همراه شود. در این شرایط باید بدون معطلی نسبت به آپدیت سیستم عامل دستگاه اقدام کنید. اگر احساس می کنید از عهده ی به روزرسانی سیستم عامل در خانه برنخواهید آمد؛ به یکی از شعب نمایندگی تعمیرات تبلت مراجعه کنید. کارشناسان ما طی مدت زمان کوتاهی تنظیمات اصلی این پروسه را با توجه به برند سازنده ی تبلت به اتمام می رسانند.


ویجت ها (widgets) را حذف کنید.

سیستم عامل اندروید با استفاده از ویجت های متعددی اطلاعات بسیاری چون تغییرات آب و هوا (weather)، نشان دادن زمان (time)، اخبار جدید (news feed) و… را در معرض دید کاربر قرار می دهد. اگرچه این ویجت ها بسیار کوچک و ناچیز به نظر می رسند. اما به هر حال قسمتی از RAM دستگاه شما را به خود اختصاص می دهند. بنابراین بهتر است تنها ویجت های مفید را فعال نگاه دارید تا افزایش سرعت تبلت با آزاد سازی رم ایجاد گردد.

افزایش سرعت تبلت

حافظه ی کش تبلت را پاک کنید.

حافظه ی کش تبلت دلیلی برای کندی ساختار نرم افزاری آن است. زمانی که کاربر برنامه های متعدد تبلت را باز می کند، بخشی از داده های نهان برنامه داخل لینک های اصلی آن ذخیره می شود. به این بخش ذخیره شده کش گفته می شود. برای افزایش سرعت تبلت این حافظه را از یاد نبرید.

از کارت حافظه با ظرفیت بالا استفاده کنید.

در صورتی که حافظه ی داخلی تبلت رو به اتمام باشد، اپلیکیشن های جدید و ذخیره عکس و فیلم برای شما غیر ممکن شده و سرعت پردازشی تبلت کاهش شدیدی می یابد.

تبلت را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

راهکار دیگر بالاتر بردن سرعت تبلت، استفاده از تنظیمات کارخانه است. چراکه همواره خطر ویروسی شدن سیستم و عدم تعادل نرم افزاری تبلت وجود دارد. اما به یاد داشته باشید که استفاده ی ناشیانه از تنظیمات کارخانه می تواند به خرابی کلی تبلت ختم شود. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان نمایندگی تعمیرات تبلت مشورت کنید.