اشتراک گذاری

چگونه سرعت اینترنت تبلت را افزایش دهیم؟

با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از تبلت  ها ‌برای انجام کارهای روزمره جزء نیازهای ما شده است. اما ممکن است با کاهش سرعت اینترنت در تبلت خود مواجه شوید که می ‌تواند تجربه استفاده از اینترنت را برای شما دشوار کند. البته روش هایی برای رفع مشکل کندی سرعت اینترنت وجود دارد. در این مقاله، به بررسی برخی از راهکار هایی برای افزایش سرعت اینترنت تبلت منجر می شود، می پردازیم و آن ها را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم.

افزایش سرعت تبلت

روش های افزایش سرعت تبلت

بطور کلی روش های زیادی در این رابطه وجود دارند. از جمله این روش ها می توان به بررسی سیگنال اینترنت و اتصال، استفاده از وای فای، بستن برنامه های در حال اجرا، استفاده از مرورگر های دیگر، پاک کردن حافظه نهان یا همان کش تبلت، استفاده از برنامه VPN، بروزرسانی سیستم عامل و برنامه ها، استفاده از اینترنت سیم کارت در صورتی وجود مشکل در اتصال اینترنت وای فای، تست سرعت اینترنت اشاره نمود. در ادامه به بررسی دقیق تر این روش ها پرداخته و آن ها را به صورت جزئی تری مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین می توانید از مشاوره با کارشناسان تعمیر تبلت بهره مند شوید.

بررسی سیگنال و اتصال

ابتدا از قوی بودن سیگنال Wi-Fi یا اتصال دیتا موبایل خود اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که در نزدیکی دستگاه روتر Wi-Fi یا برج ارتباطات اپراتور موبایل خود قرار دارید.

استفاده از اتصال Wi-Fi

یکی از روش های کارآمد افزایش سرعت تبلت مربوط به از استفاده وای فای می شود. اگر امکان استفاده از شبکه Wi-Fi وجود دارد، از آن به جای اتصال دیتا موبایل استفاده کنید. اتصال Wi-Fi معمولاً سرعت بالاتری نسبت به اتصال دیتا به شما ارائه می‌ دهد.

بستن برنامه ‌های در حال اجرا در پس زمینه

برنامه‌ های در حال اجرا در پس زمینه، ممکن است از پهنای باند اینترنت تبلت شما استفاده کنند. به لیست برنامه ‌های در حال اجرا بروید تا برنامه‌ های فعال و میزان حافظه مورد استفاده توسط آن‌ ها را ببینید. برنامه ‌هایی که نیاز به آن‌ ها ندارید را ببندید. در انتها، اطمینان حاصل کنید که برنامه ‌های اضافی بسته شده و تنها برنامه ‌های مورد نیاز در حال اجرا باشند.

چگونه سرعت اینترنت تبلت را افزایش دهیم

استفاده از مرورگرهای سبک

استفاده از مرورگر های دیگر نیز یکی دیگر از راهکار های افزایش سرعت تبلت به شمار می آید. مرورگرهایی که طراحی سبک و سریعی دارند می‌ توانند به بهبود سرعت بارگذاری صفحات و افزایش کارایی اینترنت شما کمک کنند.

پاکسازی حافظه دستگاه

برنامه ‌هایی که دیگر نیاز یا استفاده‌ ای ندارید را حذف کنید.

 • برای حذف یک برنامه، به تنظیمات بروید و به دنبال گزینه «مدیر برنامه» بگردید.
 • روی هر برنامه که می‌ خواهید حذف کنید، ضربه بزنید تا صفحه اطلاعات آن باز شود. سپس روی گزینه «حذف» در پایین صفحه بزنید.
 • همچنین، برنامه ‌های دیگری که در دستگاه شما قرار دارند اما استفاده نمی‌ شوند را غیرفعال کنید.
 • بیشتر مواقع برای غیرفعال کردن یک برنامه نیاز است تا به بخش «تنظیمات برنامه» مراجعه ‌کنید.
 • همچنین از طریق گالری تصاویر و موسیقی خود را بررسی کنید و تصاویر یا آهنگ‌ هایی که دیگر نیازی به آن‌ ها ندارید را حذف کنید.
 • پوشه «دانلودها» را بررسی کنید و فایل‌ هایی که دیگر نیازی به آن‌ ها ندارید را حذف کنید.
 • به تنظیمات دستگاه خود بروید و صفحه ذخیره ‌سازی را باز کنید.
 • به دنبال عنوان «دیگر» یا «متفرقه» بگردید.
 • روی آن ضربه بزنید و احتمالاً یک سری فایل و برنامه ‌وجود خواهد داشت.
 • اگر فایل های مورد نظر مهم نیستند، آن ها را حذف کنید.
 • همچنین، در تنظیمات تبلت خود، بخش حافظه و ذخیره‌ سازی را پیدا کنید و حافظه نهان یا همان کش تبلت خود را پاک کنید.
 • این کار ممکن است باعث افزایش سرعت تبلت شما شود.

این مقاله را از دست ندهید: دلیل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت چیست؟

استفاده از برنامه VPN

استفاده از برنامه های شبکه‌ مجازی ممکن است در برخی مواقع به سختی در دسترس شما قرار گیرد. در این صورت می توانید با نصب برنامه VPN بر روی تبلت خود باعث افزایش سرعت تبلت شوید. اما در برخی موارد نیز ممکن است این امر، باعث کاهش سرعت شود.

بالا بردن سرعت تبلت

بروزرسانی سیستم عامل و برنامه‌ ها

اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل تبلت و برنامه ‌های نصب شده بروزرسانی شده باشند. بروزرسانی ‌ها ممکن است باعث بهینه سازی ‌ها و افزایش‌ های عملکرد تبلت شما شود.

تست سرعت

از ابزارهای تست سرعت اینترنت مانند SpeedTest استفاده کنید تا سرعت فعلی اتصال خود را بسنجید. این تست به شناخت بهتری از کیفیت اتصال شما کمک می‌ کند.

عدم استفاده از ابزارها و انیمیشن‌ ها

از دیگر روش های افزایش سرعت تبلت مربوط به استفاده نکردن از برنامه و انیمیشن های گرافیکی است. ویجت‌ هایی که نیاز به آن‌ها ندارید را غیرفعال کنید. ویجت ‌ها یا لانچرهایی که انیمیشن ‌ها و افکت ‌های ویژه ‌ای دارند، زیبا به نظر می ‌آیند اما نیاز به قدرت پردازش اضافی دارند و ممکن است گوشی یا تبلت شما را کند کنند. برای غیرفعال کردن این فاکتورها کافی است تا در لانچر خود این موضوع را بررسی نمایید و در صورت امکان آن ها را غیرفعال کنید.

شناخت برنامه ‌های گرافیکی

برنامه ‌های که بیشترین مصرف باتری را دارند را بررسی کنید.

 • معمولاً در بخش تنظیمات > باتری می توانید این مورد را بررسی کنید.
 • همچنین برنامه هایی که بیشترین میزان استفاده از RAM را دارند نیز مورد بررسی قرار داده و آن ها را غیرفعال نمایید.
 • معمولاً در تنظیمات > گزینه برنامه ‌ها یا مدیر برنامه، می توانید این مورد را بررسی کنید.

تبلت خود را راه ‌اندازی مجدد یا ریستارت کنید

راه‌ اندازی مجدد همواره یک راه‌ حل‌ ساده برای افزایش سرعت تبلت است. گوشی یا تبلت خود را گاهی اوقات راه ‌اندازی مجدد کنید. راه ‌اندازی مجدد می‌ تواند حافظه‌ کش تبلت شما را پاک کند و سیستم را برای یک شروع جدید آماده سازد.

دانلود برنامه ‌های بهبود عملکرد اندروید

بغیر از روش های نامبرده، یکی دیگر از راه های افزایش سرعت تبلت توسط نصب برنامه های بهبود عملکرد دستگاه امکان پذیر است. در ادامه مهم ترین برنامه ها در این زمینه را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • Greenify: این برنامه باعث جلوگیری از تخلیه باتری توسط برنامه های گرافیکی می شود.
 • File Commander: این برنامه دید کلی از فضای ذخیره ‌سازی را برای شما ایجاد می کند. همچنین با تقسیم کردن فضاهای ذخیره ای دید بهتری از میزان حجم فایل های مختلف را برای شما ارائه می دهد.
 • SD Maid: این برنامه شامل چهار ابزار مجزا است: «پیدا کردن پوشه های مرده»، «پاکسازی سیستم»، «پاکسازی برنامه» و «پایگاه ‌داده ‌ها».

هرکدام از این ابزارها وظیفه مختلفی را انجام می‌ دهند. همچنین ابزارهایی برای یافتن و حذف فایل‌ های تکراری در این برنامه وجود دارد. در صورتی که پس از انجام روش های نامبرده سرعت تبلت شما بالا نرفت، این ایراد هم می تواند نرم افزاری و مربوط به سیستم عامل دستگاه شما شود، هم می تواند ناشی از دلایل سخت افزاری باشد. البته قبل برای نرم افزاری و سخت افزاری تبلت، ابتدا از سالم بودن اتصال اینترنت خود با تماس گرفتن با مرکز پشتیبانی شرکت ارائه دهنده اینترنت، این مورد را بررسی کنید. با اجرای این ترفندها و روش‌ ها، می ‌توانید سرعت اینترنت تبلت خود را افزایش داده و تجربه آنلاین خود را بهبود ببخشید.