اشتراک گذاری

آموزش باز کردن قفل تبلت دل بدون حذف اطلاعات

آیا پسورد یا پترنی که برای تبلت خود گذاشته اید را فراموش کرده اید؟ نگران نباشید شما اولین کسی نیستید که با چنین مشکلی مواجه می شوید. اگر دوست دارید خودتان قفل تبلتتان را باز کنید می توانید از سه روش ریست فکتوری تبلت، نرم افزار DR.Fone و فایل آنلاک تبلت برای انجام این کار استفاده کنید؛ منتهی اگر از روش ریست فکتوری برای باز کردن قفل تبلت خود استفاده کنید، تمامی اطلاعاتی که بر روی این دستگاه دارید را از دست می دهید؛ بنابراین ما استفاده از این روش را به شما پیشنهاد نمی کنیم؛ اما اگر می خواهید قفل تبلت خود را بدون اینکه هیچ یک از اطلاعات شما پاک شوند باز کنید، می توانید از دو روش دیگر یعنی نرم افزار Dr.Fone و فایل آنلاک تبلت استفاده کنید.

ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با این روش ها نحوه باز کردن قفل تبلت دل را بدون حذف اطلاعات به شما آموزش دهیم.

باز کردن قفل تبلت دل با استفاده از نرم افزار DR.Fone

قبل از اینکه باز کردن قفل تبلت دل را با استفاده از نرم افزار DR.Fone به شما آموزش دهیم، لازم است که درمورد استفاده از این روش توضیحاتی را ارائه دهیم. درواقع کاربرانی می توانند با استفاده از این نرم افزار قفل تبلت خود را باز کنند یا رمز فراموش شده آن را بردارند که گزینه USB Debugging در تبلت آن ها فعال باشد؛ چراکه در این روش لازم است که تبلت را با استفاده از کابل USB به لپ تاپ یا کامپیوتر خود وصل کنید؛ بنابراین اگر مطمئن هستید که قبل از فراموشی رمز عبور یا پترنی که برای تبلت خود قرار داده بودید، این گزینه در تبلت شما فعال بوده است، می توانید از نرم افزار Dr.Fone، قفل تبلت خود را باز کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا نرم افزار Fone را از یک منبع معتبر دانلود و بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود نصب کنید.
  2. در حالیکه این نرم افزار بر روی تبلت شما باز است، دکمه پاور و ولوم پایین تبلت را به صورت همزمان نگه دارید تا به منوی فست بوت تبلت بروید.
  3. اکنون با استفاده از یک کابل USB تبلت خود را به لپ تاپ یا کامپیوترتان وصل کنید.
  4. حالا دوباره به سراغ نرم افزار Fone بروید و در این نرم افزار برای برداشتن رمز تبلت دل گزینه Lock Screen Removal را انتخاب کنید.
باز کردن قفل تبلت دل

باز کردن قفل تبلت دل با استفاده از فایل آنلاک

از آن جایی که در 99 درصد اوقات گزینه USB Debugging در تبلت غیرفعال است و هر بار با ریستارت شدن یا خاموش و روشن شدن این دستگاه گزینه USB Debugging به صورت خودکار غیرفعال می شود، شاید استفاده از روش اول برای خیلی از کاربران تبلت دل کاربردی نباشد؛ به همین دلیل تصمیم داریم نحوه باز کردن قفل تبلت دل، زمانی که این گزینه در این دستگاه غیرفعال است را نیز به کاربران آموزش دهیم.

هنگامی که گزینه USB Debugging در تبلت غیرفعال باشد شما نمی توانید این دستگاه را با کابل USB به لپ تاپ یا کامپیوتر خود وصل کنید؛ به همین دلیل باید برای برداشتن رمز تبلت دل در این حالت از فایل آنلاک آن استفاده کنید. شما باید فایل آنلاک تبلت دل را متناسب با مدلی که دارد دانلود کنید. برای مثال اگر از تبلت دل مدل Latitude 10-ST2e استفاده می کنید باید اینگونه در گوگل سرچ کنید “فایل آنلاک تبلت دل مدل Latitude 10-ST2e ” .

توجه داشته باشید که برخی از فایل های آنلاک رایگان و برخی دیگر غیر رایگان هستند و باید آن ها را خریداری کنید. پیشنهاد ما به شما این است که فایل های آنلاک رایگان را دانلود نکنید؛ چراکه اکثر آن ها فایل های مخرب و نامعتبر هستند که ممکن است موجب شوند تبلت شما برای همیشه خاموش شود (مطلب آموزش رفع مشکل روشن نشدن تبلت دل را مطالعه کنید) .

بعد از خریداری فایل آنلاک تبلت  مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. رم تبلت را از آن خارج کرده، درون یک رم ریدر قرار دهید و آن را به لپ تاپ یا کامپیوتر خود وصل کنید.
  2. حالا فایل آنلاکی که خریداری کرده اید را درون رم تبلت بریزید.
  3. اکنون رم تبلت را مجددا درون تبلت قرار دهید.
  4. حالا با فشردن کلید پاور و ولوم بالا به صورت همزمان وارد حالت ریکاوری مد تبلت شوید.
  5. در این قسمت فایل آنلاک را انتخاب کنید تا رمز عبور تبلت شما برداشته شود. شما می توانید با دکمه های ولوم بالا و پایین بین گزینه های منوی ریکاوری جابجا شوید و با دکمه پاور فایل آنلاک را انتخاب کنید.