اشتراک گذاری

مشکلات تصویر لپ تاپ

در این مقاله برآنیم تا شما کاربران گرامی را در جریان برخی از شایع ترین اشکالات مربوط به تصویر مانیتور لپ تاپ و شیوه های رفع مشکلات تصویر لپ تاپ قرار دهیم. برخی از اشکالات شرح داده شده در این مقاله عبارتند از: به هم ریختگی تصویر در لپ تاپ دل، آبی بودن تصویر در لپ تاپ دل، ارور ۸ بوق پیاپی در لپ تاپ و …

احتمالاً برخی از کاربران لپ تاپ های دل با مشکل به هم ریختگی تصاویر لپ تاپ مواجه شده باشند. با بروز این اشکال، تصاویر دستگاه به هم ریخته و حالتی ایجاد می گردد که بعد از به هم ریختگی پیکسل های مانیتور، تصاویر به شکل چهار خانه به نمایش در می آیند. با بروز این اشکال، دستگاه نیز هنگ کرده و از ادامه کار باز می ماند و یا در ادامه پیغامی از سوی دستگاه مبنی بر ریکاوریِ کارت گرافیک برای کاربر به نمایش در می آید و دستگاه پس از مدتی طولانی ری‌استارت شده و و شروع به کار می کند.

مشکلات تصویر لپ تاپ دل

انواع مشکلات تصویر لپ تاپ

علت به هم ریختگی تصویر در لپ تاپ دل و تکرار صدای هشت بوق مکرر در دستگاه چیست؟

به هم ریختگی تصویر، اخطار به کاربر و در نهایت آبی شدن دستگاه، از مشکلات تصویر لپ تاپ است که ممکن است برای برخی از کاربران لپ تاپ های دل ایجاد گردد. در این حالت تصویر دستگاه به هم می ریزد و با نمایش متنی مبنی بر دیسپلی آداپتور خاموش می گردد. با روشن کردن دستگاه، هیچ تصویری مشاهده نمی شود و هشت بوق مکرر، به صورت مداوم تکرار می شوند.

بروز این اشکالات و نمایش چنین خطاهایی در دستگاه، ناشی از اشکالات گرافیکی آن است. این اشکال نیز به ویژه در لپ تاپ های دل Insoiron N5010 بسیار رایج بوده و رفع آن به واسطه تعویض چیپست گرافیک امکانپذیر است. در هر حال پیش از اقدام به تعویض چیپست گرافیک بهتر است دستگاه معیوب توسط یکی از کارشناسان حاضر در مرکز تعمیرات دل مورد بررسی و آنالیز قرار گیرد تا راهکار نهایی جهت تعمیر توسط متخصصان این حوزه شناسایی و اعمال گردد.

علت ایجاد خطوط رنگی در صفحه نمایش لپ تاپ DELL به محض روشن شدن آن چیست؟

گاه با روشن شدن لپ تاپ خطوط عمودی آبی رنگی برای کاربر به نمایش در می آید که نمایش این خطوط، همراه با بوق های ممتد است. این اشکال عموماً با چند بار خاموش و روشن شدن دستگاه رفع می گردد و کاربر می تواند به کار با دستگاه ادامه دهد. لیکن علت این نوع از مشکلات تصویر لپ تاپ چیست؟

بروز این اشکال غالباً به دلیل خرابی ها و اشکالاتی است که در دیوایس گرافیک ایجاد می گردد. در این زمان، توجه و دقت به ریپورتهای صوتی و آنالیز اشکالات گرافیکی دستگاه، بسیار راهگشا خواهد بود و ما را در تعیین علت اصلی اشکالات پیش آمده یاری خواهد ساخت. در هر صورت شما کاربران گرامی می توانید خدمات مرتبط با تعمیر و رفع اشکال ایجاد شده در دستگاه را با مراجعه به مرکز تعمیرات لپ تاپ دل مرتفع سازید.

علت به هم ریختگی تصویر در لپ تاپ چیست و چگونه می توان آن را رفع کرد؟

بروز چنین نوع از مشکلات تصویر لپ تاپ در دستگاه به دلیل اختلالات گرافیکی در دستگاه است. این اختلالات به ویژه در مدل DELL Inspiron N5010 بسیار رایج و متداول است زیرا این دستگاه مولد حرارت بسیار بالایی در حین کار است و همین امر خرابی گرافیک آن را پس از ۲ تا ۴ سال سبب می گردد.

در چنین شرایطی راه حل رایج تعویض چیپست گرافیک بصورت new brand است تا دستگاه حالت طبیعی خود را بازیابد. در نظر داشته باشید که تعویض چیپست گرافیک پروسه ای طولانی و زمانبر و نیازمند بررسی های کارشناسی است.

دلیل نمایش خطوط رنگی افقی در صفحه نمایش لپ تاپ دل چیست؟

یکی دیگر از مشکلات تصویر لپ تاپ ، بروز خطوط افقی در مانیتور این دستگاه است. ظهور خطوط افقی در مانیتور لپ تاپ دل، یکی از اشکالاتی است که به ندرت در این دستگاه ها رخ می دهد و ممکن است پس از اندک زمانی مرتفع گردد، از این رو بررسی علل آن با مشکلاتی همراه است.

علل ایجادکنندۀ این اشکال غالباً خرابی CPU و یا چیپست PCH گزارش شده است که این برآورد حاصل آنالیز و بررسی لپ تاپهایی است که دچار این اشکال بوده اند. اگرچه بررسی و تست چنین دستگاه هایی –به دلیل نادر بودن این اتفاق- نسبتاً دشوار است لیکن کارشناسان این مرکز بر اساس تجربه های پیشین خویش، بروز این اشکال را ناشی از دو مورد مذکور (خرابی CPU و چیپست) می دانند. کاربرانی که دستگاه آنها دچار این اشکال گشته است در صورت تکرار مداوم این ایراد، می توانند به مرکز تعمیرات لپ تاپ دل مراجعه کرده و تخصصی ترین خدمات مرتبط با این دستگاه را دریافت نمایند.

کاربران گرامی این محصول به خاطر داشته باشند که در بسیاری از تعمیرگاه ها بروز این ایراد را به اشتباه ناشی از خرابی گرافیک دستگاه می دانند و با اِعمال دستکارهای نامرتبط سبب خرابی بیش از پیش و دوچندان دستگاه می شوند. شما کاربران گرامی می توانید جهت پیشگیری از وقوع چنین دستکاری های ناشیانه و غیرتخصصی به مرکز تعمیر لپ تاپ دل مراجعه نمایید و ایرادات ایجاد شده در دستگاه را به دست زبده ترین تیم کارشناسی رفع و برطرف نمایید.

این مقاله را از دست ندهید: سیاه شدن صفحه لپ تاپ

دلیل نمایش برفک در لپ تاپ دل و قرمز رنگ شدن صفحه نمایش پس از ضربه خوردن چیست؟

گاه با افتادن لپ تاپ از دست و ضرب دیدگی آن، صفحه نمایش لپ تاپ برفکی شده و به درستی کار نمی کند. اگرچه در برخی موارد اینچنینی، دستگاه با وجود ضربه خوردن، با تصویر مناسب و باکیفیت به کار خود ادامه می دهد لیکن پس از مدتی دوباره تصویر برفکی شده و کیفیت خود را از دست می دهد.

بروز چنین اشکالاتی در دستگاه غالباً ناشی از ضرب دیدگی و افتادن آن است لیکن در این مورد بخصوص به دلیل غیر معمول بودن اشکال (برفکی شدن و درست شدن آن) دستگاه می بایست توسط کارشناسان این حوزه مورد بازدید و بررسی قرار گیرد تا علل بوجود آورنده این اشکال و تعمیرات مورد نیاز به اطلاع کاربر رسانده شود.

خدمات نمایندگی تعمیرات لپ تاپ

شما کاربران گرامی می توانید با حضور در مرکز تعمیرات دل تخصصی ترین خدمات مورد نیاز را در خصوص رفع مشکلات تصویر لپ تاپ دریافت نمایید. تعمیرات لپ تاپ دل در این مرکز متشکل از مراحل متعددی است که هر یک از آنها توسط کارشناسان و مهندسان متخصص در همان حوزه انجام می پذیرد. این کارشناسان با بکارگیری جدیدترین متدها و ترفندها، در گام نخست، دستگاه را عیب یابی نموده و گزارش های خویش را به بخش تعمیرات ارائه می نمایند. در بخش تعمیرات، مهندسان سخت افزار و نرم افزار به پیاده سازی اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر پرداخته و دستگاه را بازیابی می نمایند.

دستگاه پس از تست های اولیه جهت تأیید به بخش کارشناسان ارشد تحویل داده می شود. در این بخش کارشناسان و مهندسان ارشد، به تست نهایی دستگاه پرداخته تا در صورت اطمینان از صحت و سلامت دستگاه، آن را جهت تحویل به مشتری آماده سازند. در مرحله بعد دستگاه آماده تحویل به مشتری است و صاحب دستگاه می تواند با ارائه مدارک مورد نیاز لپ تاپ خویش را تحویل بگیرد. شایان ذکر است در این مرکز، عیب یابی صحیح دستگاه پیش از اقدام به تعمیر سبب گشته تا راهکار انتخابی بالاترین تأثیر را بر دستگاه داشته و کیفیت اولیه آن را بازیابد.