اشتراک گذاری

تعویض هارد آل این وان دل

تعویض هارد آل این وان دل یا سایر برندها زمانی انجام می شود که هیچ شانسی برای تعمیر این قطعه وجود نداشته باشد. البته برای ارتقا هارد آل این وان هم باید این قطعه را تعویض کرد. نکته مهم در خصوص ارتقا یا تعویض هارد کامپیوتر همه کاره، توجه به ساختار مانیتور است. با توجه به این که تمامی اجزای AIO در مانیتور نصب شده اند، باز کردن این بخش و تعویض قطعات آن نیاز به دقت و مهارت بسیار بالایی دارد.

 این کار باید توسط تکنسین های ماهر و با استفاده از ابزار مخصوص انجام شود تا قطعات دیگر آسیب نبینند. در ادامه شما را با نکات و جزئیات کاربردی در مورد تعویض هارد آل این وان آشنا می کنیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه و مشاوره رایگان با نمایندگی تعمیر آل این وان دل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعویض هارد آل این وان دل

هزینه تعویض هارد آل این وان

برای برآورد هزینه تعویض یا ارتقای هارد آل این وان، باید با توجه به قیمت هارد جدید اظهار نظر کرد. قیمت هارد به عوامل متعددی از جمله کفیت، برند و ظرفیت آن بستگی دارد. همچنین هاردهای اورجینال، گران تر از دیگر مدل ها هستند و در عوض، کیفیت و عملکرد بهتری را ارائه می دهند. در مجموع می توان گفت که هزینه تعویض هارد آل این وان از قیمت تعمیرات این قطعه بیشتر است.

مراحل تعویض هارد دیسک آل این وان

مرحله اول: خاموش کردن دستگاه

پیش از شروع مراحل تعویض هارد آل این وان، باید دستگاه را خاموش کرده و تمامی کابل ها را از آن جدا کنید. همچنین باید چند دقیقه منتظر بمانید تا دستگاه کاملا سرد و خنک شود.

مرحله دوم: بیرون آوردن پایه

در ادامه مراحل تعویض هارد کامپیوتر چندکاره، باید پایه دستگاه را از آن جدا کنید. این کار بدین منظور انجام می شود که تعمیرکار به اتصالات و سیم ها دسترسی داشته باشد.

مرحله سوم: باز کردن پیچ ها

در سومین مرحله، باید پیچ های نگهداری قسمت پایینی دستگاه را باز کرد. معمولا دو پیچ در این بخش وجود دارد که باید هردوی آنها را باز کرد.

اگه کیبورد آل این وانت خراب شده و دنبال مرکز تعمیراتی معتبر هستی با ما تماس بگیر.

مرحله چهارم: جدا کردن دو قسمت دستگاه

حالا باید دو صفحه اصلی و پشتی را از یکدیگر جدا کرد. بدین منظور باید از ابزار مخصوصی همچون اسپایدر استفاده کرد. همچنین به هیچ عنوان نباید فشاری به بدنه دستگاه وارد شود.

مرحله ششم: باز کردن پیچ های هارد دیسک

به طور کلی 4 پیچ از هارد دیسک مراقبت کرده و محفظه هارد را محکم می کنند؛ برای تعویض هارد آل این وان، باید این پیچ ها را شل کنید.

مرحله هفتم: جداسازی کابل های داخلی

در ادامه مراحل تعویض هارد AIO دل باید کابل SATA را جدا کرد.

برای نصب ویندوز روی آل این وان دل از این مطلب کمک بگیر.

مرحله هشتم: جداسازی هارد دیسک قدیمی

پس از طی کردن مراحل قبلی، نوبت به جداسازی هارد دیسک قدیمی می رسد. بعد از جدا کردن پیچ ها و اتصالات، هارد به سادگی از جایی که نصب شده، جدا می گردد.

مرحله نهم: نصب هارد جدید

در آخرین مرحله تعویض ، هارد جدید نصب شده و اتصالات و بخش های باز شده، مطابق قبل بسته می شوند.