اشتراک گذاری

تعویض قاب لپ تاپ دل

لپ تاپ دل مانند هر لپ تاپ دیگری دارای چهار قاب است که شامل: قاب پشت ال سی دی، قاب دور ال سی دی، قاب دور کیبورد و قاب کف لپ تاپ می باشند. هر یک از این قاب ها به دلیل محل قرارگیری خود ممکن است در اثر وارد شدن ضربه دچار ترک خوردگی یا شکستگی شوند. گاهی اوقات ضربه ای که به قاب لپ تاپ وارد می شود تنها موجب بروز چندین ترک بر روی آن می شود، به گونه ای که امکان تعمیر قاب لپ تاپ وجود دارد؛ اما گاهی اوقات میزان آسیبی که به قاب لپ تاپ وارد شده است، تعمیرکار را مجبور به تعویض آن می کند. در ادامه این مطلب به شما خواهیم گفت که در چه صورت امکان تعمیر قاب لپ تاپ دل وجود ندارد و با رعایت چه نکاتی می توان از آسیب دیدگی و تعویض قاب لپ تاپ دل جلوگیری کرد.

در چه صورت باید قاب لپ تاپ دل را تعویض کرد؟

همانطور که اشاره کردیم لپ تاپ دل دارای چهار قاب در پشت ال سی دی لپ تاپ، دور ال سی دی، دور کیبورد و کف لپ تاپ است که در اثر وارد شدن ضربه به آن ها دچار آسیب دیدگی می شوند؛ اما پاسخ این سوال که در چه صورتی می توان قاب لپ تاپ را تعمیر کرد و در چه صورتی باید آن را تعویض کرد، به میزان آسیبی که به قاب لپ تاپ وارد شده است بستگی دارد.

گاهی اوقات وارد شدن ضربه کوچکی موجب می شود که قاب لپ تاپ ترک بردارد که در این صورت می توان قاب این دستگاه را با استفاده از چسب های مخصوصی چسباند و ترک به وجود آمده بر روی قاب لپ تاپ را ترمیم کرد؛ اما گاهی اوقات ضربه ای که به قاب لپ تاپ وارد شده است به حدی است که موجب شکستگی قاب لپ تاپ می شود و در این صورت راهی جز تعویض قاب لپ تاپ دل وجود ندارد. فرقی ندارد که قاب لپ تاپ شما دچار ترک خوردگی شده باشد و بتوان آن را ترمیم کرد یا دچار شکستگی شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد؛ در هر صورت می توانید لپ تاپ خودتان را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل بسپارید تا تکنسین های این مرکز قاب آن را ترمیم یا تعویض کنند.

چگونه می توان از شکستگی و تعویض قاب لپ تاپ دل جلوگیری کرد؟

تنها راه جلوگیری از ترک خوردگی، شکستگی و تعویض قاب لپ تاپ دل این است که از وارد شدن ضربه به قاب این سیستم جلوگیری کنید و علاوه بر این از یک محافظ قاب لپ تاپ دل بر روی این سیستم استفاده کنید. خرید محافظ قاب لپ تاپ دل خیلی برای شما هزینه نخواهد داشت و از طرفی از تمامی قاب های لپ تاپ دل در برابر ضربه محافظت خواهد کرد؛ اینگونه دیگر مجبور نمی شوید با وارد شدن ضربه به قاب لپ تاپ به دنبال تعمیر یا تعویض آن باشید؛ البته این تنها مزیت محافظ قاب لپ تاپ دل نیست چراکه محافظ قاب لپ تاپ با حفاظت از لپ تاپ در برابر ضربه، احتمال آسیب دیدگی سایر قطعات این دستگاه به ویژه هارد و پردازنده آن را کمتر می کند.

تعویض قاب لپ تاپ دل