اشتراک گذاری

کارت صدای لپ تاپ دل

کارت صدای لپ تاپ دل، بخشی از سیستم است که با آن پردازش صدا انجام می شود. در مقاله قبلی با عنوان رفع مشکلات کارت صدای کامپیوتر درمورد کارت صوتی کامپیوتر صحبت کردیم. حال قصد داریم به بررسی کارت صدای لپ تاپ دل بپردازیم. به طور کلی استفاده از کارت صدا در سیستم های رایانه ای از اواخر سال 1980 شروع شد.کارت صوتی لپ تاپ دل روی مادربرد قرار می گیرد. در واقع بر روی مادربرد یک اسلات قرار گرفته است که کارت صدا در درون آن جای می گیرد. کارت صدا کار پردازش اطلاعات صدا را بر عهده دارد. به اصطلاح دقیق تر، کارت صوتی لپ تاپ، پردازش سیگنال های آنالوگ را که دائماً تغییر می کنند را انجام می دهد.

امروزه معمولاً کارت صدا به صورت آنبرد بر روی مادربرد لپ تاپ قرار می گیرد. این امر باعث کاهش قطعات و فضای مورد نیاز برای جای گذاری آنها شده است. با این حال در صورت خرابی کارت صدا، از کارت صدای اینترنال و اکسترنال در این نوع مادربردها استفاده می شود. کارت صدا دارای دو مبدل آنالوگ به دیجیتال یا  ADCو مبدل دیجیتال به آنالوگ یا DAC بوده و پورت هایی برای اتصال ورودی ‌ها و خروجی‌ های صدا دارد. مهمترین خروجی کارت صدا در لپ تاپ برای اتصال وسایل جانبی، جک 3.5 میلی متری است.

کارت صدای لپ تاپ دل

نصب کارت صدای لپ تاپ دل

همانطور که گفتیم کارت صدا در مادربردهای امروزی به صورت آنبرد است. در این نوع مادربردها باید برای نصب کارت صوتی لپ تاپ، درایو مربوطه را که در سی دی راه انداز وجود دارد نصب کنید. با این حال اگر کارت صدا در این نوع سیستم ها دچار مشکل شود می توان یک کارت صدای اکسترنال یا در صورت وجود شکاف کارت صدا در مادربرد از کارت صوتی اینترنال استفاده کرد. در این حالت برای نصب کارت صدای لپ تاپ دل باید قاب لپ تاپ را باز کرده و پس از دسترسی به مادربرد، کارت صدا را در مکان مربوطه جای گذاری کرد. در نصب کارت اکسترنال نیز از طریق رابط USB می توانید کارت صدا را به لپ تاپ متصل کنید. توجه داشته باشید در هر شرایطی که کارت جدیدی روی سیستم نصب می شود باید درایور آن را نیز نصب کنید.

تعویض کارت صدای لپ تاپ دل

در صورتی که صدای دستگاه کاملاً قطع گردد به طوری که نه به وسیله اسپیکرهای جانبی و هدفون بتوان صدای دستگاه را دریافت کرد و نه از طریق بروزرسانی درایو صدا ، باید کارت صوتی لپ تاپ دل تعویض شود. اما آیا امکان تعویض کارت صدای لپ تاپ دل وجود دارد؟ در مدل هایی که کارت صدا در اسلات قرار گرفته می توان با جای گذاری کارت صدا با کارت صدای معیوب مشکل را برطرف کرد. اما در نوع آنبرد باید از کارت صدای اکسترنال استفاده کرد. این نوع کارت صدا از طریق یو اس بی به سیستم متصل می شود. کارت های صوتی اکسترنال مانند کارت های صوتی اینترنال بوده و پردازش آنالوگ ها را انجام می دهد.

دانلود دایور کارت صدای لپ تاپ دل

شما برای راه اندازی کارت صوتی لپ تاپ باید درایو آن را نصب کنید. همچنین بروزرسانی آن نیز مستلزم دانلود درایو صدا می باشد. برای این منظور باید مدل مادربورد و مدل کارت صدای لپ تاپ دل خود را پیدا کرده و آن را از وب سایت شرکت دل دانلود کنید. در ویندوز می توانید به مسیر All programs » Accessories » System Tools » System information رفته و در قسمت System Manufacture و System Model مشخصات کارت صدا و مادربرد را پیدا کنید. راه دیگر نیز جستجوی مدل مادربرد و کارت صدا در اینترنت است.

نمایندگی لپ تاپ دل در تهران و شهرستان ها

در هر نقطه از ایران که باشید، نمایندگی لپ تاپ دل در تهران و شهرستان ها به شما خدمات ارائه می کند. این مرکز با بیش از 15 سال تجربه در زمینه خدمات رسانی به کاربران سیستم های کامپیوترهای، نیازمندی ها و سرویس های مورد نیاز کاربران را به خوبی درک کرده و متناسب با آنها بخش های مختلفی را راه اندازی کرده است. این مجموعه با دو بخش فروش و تعمیر لپ تاپ دل، همه روزه آماده خدمات رسانی به هموطنان گرامی می باشد. همچنین جهت رفاه بیشتر مشتریان، بسیاری از خدمات ارائه شده در بخش تعمیرات دل به صورت غیرحضوری ارائه می گردد. برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید با شماره های درج شده در وب سایت نمایندگی لپ تاپ دل تماس بگیرید.