اشتراک گذاری

مین برد پرینتر دل

مین برد یکی از قطعات موجود در پرینترهاست که احتمال بروز اشکال و خرابی در آن وجود دارد. بروز اشکال در این قطعه، به دلیل نقش حیاتی آن در پردازش اطلاعات، سبب ایجاد خرابی و اختلال در عملکرد سایر قطعات پرینتر می‌گردد. از این رو خرابی‌های پیش آمده در مین برد پرینتر می‌بایست در اسرع وقت برطرف و تعمیر گردند. نمایندگی دل یکی از مراکز مجهز و مجاز در حوزه تعمیر پرینتر است که می‌تواند تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعویض و تعمیر مین برد پرینتر دل را به شما ارائه نماید.

در روند تعمیر این بخش از دستگاه مراحلی چون باز کردن پنل دسترسی پرینتر، باز کردن محافظ شیشه، برداشتن پیچ های بالا و پایین صفحه پرینتر، حذف سیم های متصل به مین برد، خارج نمودن مین برد آسیب دیده از پرینتر، جای گذاری مین برد جدید در دستگاه، بستن پیچ های صفحه، بستن محافظ شیشه ای پرینتر و در نهایت بستن پنل دسترسی دستگاه طی می‌گردد.

مین برد پرینتر دل

وظیفه مین برد پرینتر دل

مین برد با پردازش اطلاعات و داده‌ها، درباره نحوه ایجاد خروجی در پرینتر تصمیم می‌گیرد. برای مثال درصورتی که کاربران متعدد قصد استفاده از یک پرینتر مرجع را داشته باشند باید هرکدام از آنان، از یک رایانه اختصاصی استفاده نمایند و با آن به پرینتر مرجع وصل گردند. در چنین وضعیتی برد اصلی یا همان مین برد پرینتر، درخواست هر یک از کاربران را بصورت جداگانه پردازش کرده و به آنها اجازه استفاده از پرینتر را می‌دهد. برای آنکه مین برد پرینتر توان پردازش دستورات کاربران متعدد را داشته باشد می بایست جهت اتصال و تشخیص فورمتر در هر کامپیوتر از یک زبان برنامه نویسی و کد نویسی استفاده شود.

زبانهای گفته شده از یک نوع بردار از اشکال geometric برای تشریح صفحه استفاده می‌کنند و آنها را به یک صفحه bit map تبدیل می‌نمایند. بعضی از پرینترها از یک دستگاه اینترفیش گرافیکی GDI که تغییر یافته PCL استاندارد هستند استفاده می نمایند. در اکثر پرینترهای لیزری تک رنگ و پرینترهای لیزری رنگی، فورمتر دستگاه پرینتر می بایست عملیات مربوط به سازمان دهی داده ها و پارامترهای دریافتی از کامپیوتر را نیز انجام دهد.

این اطلاعات شامل دستورات مربوط به اندازه کاغذ (A5،  A4، A3، …)، نحوه برخورد با فونتها، نوع عملیات، نوع کاغذ و… است. در صورت بروز اشکال در مین برد پرینتر دل، کارشناسان واحد تعمیر برد پرینتر با جدیدترین تجهیزات این حوزه اشکالات مرتبط با این بخش را برطرف می سازند و کیفیت اولیه این قطعه را به آن بازمی‌گردانند.

تعمیر مین برد پرینتر دل

اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که در طول روزهای اخیر متوجه بروز اشکال و خرابی در مین برد پرینتر دل خود شده‌اید، می‌توانید به نمایندگی دل مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایید. در صورتی که امکان مراجعه به این نمایندگی را ندارید، می‌توانید از سرویس تعمیر پرینتر در محل استفاده نمایید. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان این مرکز از جمله خدمات مرتبط با تعویض و تعمیر مین برد پرینتر دل مشمول گارانتی و ضمانت است.

عمده‌ترین مشکل پیش آمده در مین برد پرینتر دل، و البته سایر پرینترهای موجود در بازار، مشکل سوختگی است. به عبارت دیگر سوختگی عمده‌ترین علتی است که سبب خرابی این قطعه می‌گردد. سوختگی مین برد غالباً به دلیل نوسانات مداوم و مکرر برق است. گاهی هم ممکن است ولتاژهای ورودی دستگاه دچار نوسان شود؛ در این حالت هم مین برد جزء اولین قطعاتی است که دچار مشکل شده و عمل نمی کند.

درست کار نکردن درگاه های خروجی و ورودی پرینتر نیز نقش بسزایی در افت عملکرد مین برد دارد. تمامی این موارد در نهایت منجر به ایجاد اختلال در عملکرد مین برد و در نتیجه، بروز تاخیر در فرایند پرینت خواهد شد. اگر مین برد بسوزد، این قطعه به صورت کامل از کار می‌افتد و پرینتر نه قادر به شروع و نه قادر به اتمام فرایند چاپ خواهد بود.

در صورت بروز اشکال در مین برد پرینتر نیاز است تا این بخش از دستگاه و کارکرد آن توسط کارشناسان زبده این کار بررسی گردد و سطح خرابی پیش آمده مشخص گردد. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر مین برد پرینتر دل می‌توانید به نمایندگی تعمیرات دل مراجعه نمایید و این سرویس را به صورت تعمیر پرینتر در محل دریافت نمایید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر دل

نمایندگی تعمیرات پرینتر دل ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با این دستگاه به مراجعان و متقاضیان محترم است. تعمیرات پرینتر دل در این مرکز محدود به مدل خاصی از پرینتر نیست و تمامی مدلهای پرینتر اعم از جوهری، لیزری و … را دربر میگیرد.

خُبرگی و زبدگی کارشناسان تعمیرات پرینتر دل در کنار بهره مندی از پیشرفته ترین امکانات تعمیر و ترمیم، سبب گشته تا تخصص و کیفیت، دو ویژگی لاینفک خدماتی باشند که به دست کارشناسان و مهندسان این مجموعه ارائه می گردند. مدیریت این مرکز، پیشرفته‌ترین امکانات روز دنیا را در اختیار متخصصان خود قرار داده ‌است تا با ارائه برترین و باکیفیت‌ ترین سرویس های مرتبط با تعمیرات پرینتر دل رضایت هرچه بیشتر مشتریان خود را کسب نماید.