اشتراک گذاری

مقایسه تبلت دل با لنوو و بررسی تفاوت های آن ها

برند دل و برند لنوو دو شرکت بسیار بزرگ و شناخته شده در زمینه طراحی و ساخت دستگاه ها و گجت های هوشمند هستند. این شرکت ها انواع مختلفی از گوشی های هوشمند و تبلت ها را تولید می کنند. تبلت های دل و لنوو هر دو بر اساس فناوری های روز ساخته شده اند و دائما این دستگاه ها، مبتنی بر فناوری به روز رسانی می شوند. در مقایسه تبلت دل با لنوو می توان به شاخصه های متعددی اشاره کرد.

هر یک از آن ها برای کار های متفاوتی مناسب اند و می توان از آن ها برای کاربرد های متفاوت بهره برد. اما برای کاربران این سوال مطرح می شود که تفاوت تبلت دل و لنوو در چیست و کدام یک می تواند انتخاب بهتری باشد. در ادامه با مقایسه تبلت دل با لنوو، اطلاعات بیشتری در خصوص مشخصات و ویژگی های هر دو دستگاه به دست می آوریم.

مقایسه تبلت دل با لنوو

برای مقایسه تبلت دل با لنوو چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

پیش از بررسی تخصصی تفاوت تبلت دل و لنوو باید دید اساسا در مقایسه دو تبلت برای خرید باید چه موارد و شاخصه هایی را در نظر گرفت.

هدف از خرید تبلت چیست؟

پیش از هر چیزی برای مقایسه دو دستگاه از جمله مقایسه تبلت دل با لنوو باید هدف از خرید آن ها را مشخص کرد. این که این تبلت ها را برای چه کاربردی خریداری می کنید و می خواهید از آن در چه زمینه ای استفاده کنید، اولین موضوع در بحث بررسی دو دستگاه خواهد بود. آیا از آن برای کاربری تجاری استفاده می کنید یا این که تنها دستگاهی برای سرگرمی و بازی کردن کودک شماست، قطعا می تواند تفاوت های قابل بررسی بین دو دستگاه را مشخص تر کند. در نتیجه به راحتی می توان به بررسی تفاوت تبلت دل و لنوو پرداخت.

بیشتر بخوانید: آموزش ریست فکتوری تبلت دل

طراحی و تکنولوژی ساخت تبلت های دل و لنوو

نکته مهم بعدی در مقایسه تبلت دل با لنوو، توجه به سبک طراحی و فناوری به کار رفته در ساخت تبلت های هر دو برند است. معمولا طراحی های ساده اما شیک و با دوام مد نظر اکثر کاربران است. به هر حال امروزه تمامی برند های تولید کننده گجت های هوشمند به سطح قابل قبولی از طراحی و ساخت محصولات خود دست یافته اند. در نتیجه هم تبلت های برند لنوو و هم تبلت های برند دل کیفیت ساخت و سبک طراحی کاربر پسندی دارند.

سخت افزار به کار رفته در ساخت تبلت های دل و لنوو

بخش قابل توجه بعدی در بررسی تفاوت تبلت دل و لنوو، توجه به قطعات سخت افزاری به کار رفته در دستگاه های مختلف است. البته قطعا این مورد باید با توجه به هدف از خرید دستگاه و زمینه استفاده مد نظر قرار بگیرد. از لحاظ قدرت و کیفیت قطعات سخت افزاری، برند دل کیفیت بسیار بالایی را ارائه می دهد. با این حال اما برند لنوو نیز در سال های اخیر قدرت خود در ارائه دستگاه هایی با کیفیت سخت افزاری بالا را نشان داده است.

در زمینه قدرت سخت افزاری باید به مواردی مانند نوع پردازنده، رم مورد استفاده در تبلت، حافظه داخلی و … توجه کرد. خصوصا در مواردی که هدف استفاده از تبلت برای اجرای بازی هایی با گرافیک نسبتا بالا باشد، سرعت و قدرت تبلت اهمیت زیادی دارد. تبلت های لنوو از پردازنده هایی با سرعت و عملکرد خوبی برخوردار است. اما در مقایسه تبلت دل با لنوو، سخت افزار تبلت های دل قوی تر از برند لنوو است. البته این مورد را باید به صورت مدل به مدل بررسی کرد و این مقایسه را انجام داد.

مقایسه تبلت دل با لنوو

مشخصات دوربین، صفحه نمایش و باتری

نکته مهم بعدی در بحث مقایسه تبلت دل با لنوو، توجه به قدرت و شارژدهی باتری هر یک از این تبلت ها و توانایی آن ها در نگهداری شارژ است. قطعا هر چه باتری قدرت بالاتری داشته باشد و عمر مفید آن بیشتر باشد، تبلت مورد نظر کارایی بهتری خواهد داشت. دوربین تبلت ها کم تر مد نظر است. با این حال کیفیت دوربین نیز در مواردی ممکن است برای بررسی تفاوت تبلت دل و لنوو مورد نظر قرار بگیرد. تبلت های برند لنوو در زمینه صفحه نمایش، باتری و دوربین عملکرد بسیار خوبی دارند و می توان گفت در این زمینه ها به خوبی نیاز کاربران را برآورده کرده است.

قیمت تبلت

معیار مهم بعدی در بحث مقایسه تبلت دل با لنوو، بررسی تفاوت قیمت آن هاست. هر برندی متناسب با کارایی، سال ساخت، مشخصات و ویژگی هایی که در تبلت مورد نظر به کار رفته است، قیمت متفاوتی را ارائه می دهد. با این حال در کل دو برند دل و لنوو قیمت هایی در یک سطح ارائه می دهند. با این حال برخی از مدل های برند دل قیمت بالاتری نسبت به برند لنوو دارد.

به هر حال در خصوص قیمت کاملا به تبلتی که خریداری می کنید بستگی دارد. این که چه مدلی را خریداری می کنید و این دستگاه چه مشخصاتی دارد و چه عملکردی را باید از آن انتظار داشته باشید، همگی در برآورد قیمت نهایی تبلت موثر خواهد بود. تبلت های لنوو را به عنوان دستگاه هایی با عملکرد بالا و قیمت مقرون به صرفه می شناسند و در اکثر مدل های مشابه با سایر برند، لنوو قیمت بهتری را ارائه می دهد.

خدمات تعمیراتی و در دسترس بودن قطعات

در نهایت برای خرید هر دستگاهی، بحث تعمیرات آن را نیز باید در نظر گرفت. در خصوص مقایسه تبلت لنوو با دل نیز این موضوع اهمیت دارد. در این زمینه هر دو دستگاه تقریبا در یک سطح هستند و مراکز تعمیرات تخصصی معتبری انواع سرویس های تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری این دستگاه ها را ارائه می دهند. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز تعمیراتی معتبر است که می توان تمام تعمیرات مورد نیاز تبلت های مختلف از جمله تعمیر تبلت دل را به کارشناسان این مرکز سپرد.

کدام برند را برای خرید تبلت انتخاب کنیم؟

برای درک کامل تفاوت تبلت دل و لنوو، باید مدل های مختلف را به صورت جداگانه با هم مقایسه کرد تا با این مقایسه تک به تک، به یک نتیجه دقیق برای خرید دست یافت. اما به صورت کلی با مقایسه تبلت دل با لنوو می توان گفت که اگر به دنبال خرید یک تبلت اقتصادی، کاربردی، با عملکرد خوب برای کار های روزمره و استفاده دانش آموزان و دانشجویان باشید، تبلت های برند لنوو می توانند گزینه خوبی باشند. با این حال اما برای خرید تبلت های حرفه ای و پرچم دار که سخت افزار قوی تری دارند، بهتر است تبلت های برند دل را مد نظر قرار داد.