اشتراک گذاری

راه حل برای رفع خرابی درایور کیبورد در ویندوز

خرابی درایور کیبورد در ویندوز، مسئله ای نرم افزاری است که عملکرد این قطعه را تحت تاثیر قرار می دهد. در این حالت وقتی کلیدهای کیبورد را فشار می دهید، چیزی تایپ نمی شود و عملا نمی توانید با صفحه کلید کار کنید. در ادامه این مقاله، دلایل خرابی درایور کیبورد در ویندوز را بررسی می کنیم.

در پایان خواهید دانست که چرا درایور صفحه کلید لپ تاپ شما به درستی کار نمی کند. همچنین روش هایی را به شما آموزش می دهیم تا با استفاده از آنها مشکل درایور کیبورد در ویندوز را حل کنید. اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه دارید، تکنسین های تعمیر لپ تاپ در نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران، کنار شما هستند.

دلایل خرابی درایور کیبورد در ویندوز

آسیب دیدگی یا معیوب شدن درایور کیبورد در لپ تاپ های ویندوزی، دلایل مختلفی دارد. در وهله اول، ممکن است مسئله مربوط به خرابی های سخت افزاری صفحه کلید باشد. بدیهی است که اگر کلیدها به درستی کار نکنند، حتی سالم بودن درایور هم کار خاصی برای شما نخواهد کرد!

گاهی خرابی درایور کیبورد در ویندوز، ناشی از نصب نادرست آن است. داغ شدن بیش از حد کامپیوتر یا لپ تاپ هم گاهی روی درایور تاثیر گذاشته و مانع از عملکرد درست این بخش می شود. در نهایت اگر درایور صفحه کلید در سیستم ویندوزی شما به درستی کار نمی کند، ممکن است سیستم ویروسی شده باشد و یا یک مشکل نرم افزاری در آن وجود داشته باشد.

رفع خطای خرابی درایور صفحه کلید در ویندوز

استفاده از کیبورد مجازی

در صورت خرابی درایور کیبورد در ویندوز، می توانید از صفحه کلید مجازی استفاده کنید.

تعمیرات سخت افزاری

اگر مطمئن شدید که دلیل کار نکردن درایور کیبورد، آسیب دیدگی های سخت افزاری لپ تاپ است، هرچه زودتر برای تعمیر یا تعویض قطعات، به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر مراجعه کنید.

بروزرسانی درایور

یکی از بهترین روش ها برای حل مشکل خرابی درایور کیبورد در ویندوز، بروز رسانی درایور است. البته این کار را تنها از طریق وب سایت های معتبر انجام دهید.

حذف و نصب مجدد درایور

روش دیگر برای حل خطای خرابی درایور کیبورد در ویندوز، حذف و نصب مجدد درایور است. گاهی تنها با انجام دادن این کار، مشکل حل می شود.