اشتراک گذاری

تعمیر منبع تغذیه لپ تاپ دل در نمایندگی رسمی دل

آیا لپ تاپتان خود به خود خاموش شده است؟ آیا لپ تاپتان روشن نمی‌شود؟ گاهی اوقات خرابی کابل شارژ لپ تاپ، خرابی شارژر لپ تاپ یا خرابی باتری لپ تاپ علت اصلی بروز چنین مشکلاتی در این دستگاه هستند البته اگر خیلی خوش شانس باشید.

اما برخی مواقع خرابی مادربرد یا خرابی منبع تغذیه لپ تاپ دلیل اصلی روشن نشدن لپ تاپ است. در ادامه این مطلب تصمیم داریم یکی از دلایل جدی روشن نشدن لپ تاپ یعنی خرابی برد پاور آن را بررسی کنیم و شما را با یک مرکز معتبر برای تعمیر منبع تغذیه لپ تاپ دل آشنا کنیم.

تعمیر منبع تغذیه لپ تاپ دل

منبع تغذیه لپ تاپ چیست؟

همه دستگاه‌های الکترونیکی برای اینکه روشن شوند و کار کنند به برق نیاز دارند. منتهی برق شهری که 220 ولت است و ولتاژ آن از نوع AC یعنی جریان متناوب است برای دستگاه‌های الکترونیکی مناسب نیست. اینجاست که نقش پر رنگ منبع تغذیه یا برد پاور مشخص می‌شود چرا که این منبع تغذیه است که برق شهری را دریافت کرده آن را به جریان برق مورد نیاز برای دستگاه تبدیل می‌کند و به آن انتقال می‌دهد. بنابراین روشن شدن و کار کردن دستگاه‌های الکترونیکی را مدیون منبع تغذیه هستیم.

لپ تاپ نیز از این قاعده مستثنی نیست. این دستگاه هم دارای یک منبع تغذیه یا برد پاور است که برق 220 ولت شهری با ولتاژ AC را دریافت کرده و آن را به برق 300 ولتی با ولتاژ DC تبدیل می‌کند و از طریق مادربرد به قطعات و اجزا لپ تاپ انتقال می‌دهد. فرق ولتاژ AC با DC این است که ولتاژ AC یک جریان متناوب است که دائم از سیکل مثبت به سیکل منفی تغییر مسیر می‌دهد اما ولتاژ DC یک جریان مستقیم است. لپ تاپ به جریان برقی با ولتاژ DC نیاز دارد که به صورت مستقیم باشد و دائم تغییر حالت ندهد. به همین دلیل است که وجود قطعه‌ای به نام منبع تغذیه در این دستگاه کاملاً ضروریست و در صورتی که دچار خرابی یا آسیب‌دیدگی شود سریعاً به تعمیر یا تعویض نیاز دارد. شما می‌توانید تعمیر منبع تغذیه لپ تاپ دل را به نمایندگی رسمی دل بسپارید.

دلیل خراب شدن منبع تغذیه لپ تاپ چیست؟

همانطور که اشاره کردیم منبع تغذیه به دلیل نقش مهمی که در لپ تاپ دارد باید جریان برق شهری را دریافت کرده و آن را به برق مورد نیاز برای اجزاء و قطعات لپ تاپ تبدیل کند. بنابراین منبع تغذیه با نوسانات برق شهری دست و پنجه نرم می‌کند. از این‌رو می‌توان گفت که مهم‌ترین عاملی که موجب خرابی و حتی سوختن برد پاور لپ تاپ می‌شود، نوسان برق است.

بنابراین گاهی اوقات امکان تعمیر این قطعه وجود دارد و گاهی اوقات هم راهی جزء تعویض آن نیست. البته تعمیرکاران نمایندگی دل قبل از هر چیزی لپ تاپ دل را عیب‌یابی می‌کنند تا اگر امکان تعمیر منبع تغدیه لپ تاپ دل وجود داشت آن را تعمیر کنند.

علائم خرابی و تعویض پاور لپ تاپ دل

علائم خرابی پاور لپ تاپ دل

جدا از اینکه روشن نشدن لپ تاپ دل یا خاموش شدن خود به خود این دستگاه از مهم‌ترین نشانه‌های خرابی یا حتی سوختن پاور لپ تاپ دل هستند، علائم دیگری هم وجود دارند که نشان می‌دهند که وقت تعمیر منبع تغذیه لپ تاپ دل رسیده است این علائم به شرح زیر می‌باشند:

  • ریستارت شدن ناگهانی لپ تاپ یا کرش‌های عجیب
  • نمایش ناگهانی صفحه آبی رنگ
  • خاموش ماندن سیستم در حالی که فن‌ها در حال کار کردن هستند
  • کاهش نرخ فریم، کارایی یا ریستارت شدن سیستم هنگام اجرای بازی‌ یا گرفتن رندر
  • شنیده شدن صدای بوق بوت هنگام روشن شدن سیستم و ریستارت شدن مجدد آن

جلوگیری از خراب شدن منبع تغذیه لپ تاپ 

تنها راهی که می‌توانید با استفاده از آن از خراب شدن منبع تغذیه لپ تاپ جلوگیری کنید، استفاده از محافظ برق است. چرا که محافظ برق از بروز هر گونه نوسان برق در لپ تاپ جلوگیری می‌کند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که حتماً لپ تاپ خود را به محافظ برق متصل کنید تا منبع تغذیه آن دچار مشکل نشود. در ضمن نوسان برق می‌تواند موجب خرابی مادربرد لپ تاپ نیز بشود. از این‌رو با استفاده از محافظ برق نه تنها می‌توانید از خرابی و تعمیر پاور لپ تاپ دل جلوگیری کنید بلکه می‌توانید از خرابی مادربرد آن نیز جلوگیری کنید.

هزینه تعمیر پاور لپ تاپ دل چقدر است؟

هزینه تعمیر پاور لپ تاپ به متدهای متعددی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها میزان آسیبی است که به برد پاور وارد شده است. تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل، با عیب‌یابی دقیق منبع تغذیه این دستگاه هزینه تعمیر منبع تغذیه لپ تاپ دل را برآورد کرده و به شما اطلاع می‌دهند تا در صورتی که تمایل داشتید پروسه تعمیرات آن را آغاز کنند. بنابراین جهت اطلاع از قیمت دقیق تعمیر پاور لپ تاپ دل می‌توانید این دستگاه را به نمایندگی رسمی دل بسپارید.

تعمیر منبع تغذیه لپ تاپ دل

معتبرترین مرکزی که می‌توانید تعمیر منبع تغذیه لپ تاپ دل و سایر قطعات این دستگاه را به آن بسپارید، نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل است. برای استفاده از خدمات تعمیرات این مرکز هم می‌توانید به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های نمایندگی دل مراجعه کنید و هم اینکه لپ تاپ معیوب شده خود را به شعبه مرکزی نمایندگی دل در تهران ارسال کنید. علاوه‌بر این می‌توانید از خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید.

برای استفاده از این سرویس می‌توانید درخواست خود را در همین وب سایت ثبت کنید تا کارشناس مربوطه به درب منزل شما اعزام شود و لپ تاپ معیوب شده را از شما تحویل گرفته و به واحد تعمیرات نمایندگی دل انتقال دهد. پس از تعمیرات تخصصی لپ تاپ دل نیز این دستگاه را در درب منزل به شما تحویل می‌دهد.