اشتراک گذاری

آموزش تعویض لولای لپ تاپ

لولای لپ تاپ فشار و وزن دستگاه را تحمل می کند و بر اثر باز و بسته شدن زیاد لپ تاپ ممکن است آسیب ببیند. البته گاهی هم ممکن است این قطعه بشکند یا شل شود و نیاز به تعویض لولا ضروری باشد. در این مقاله ضمن آموزش تعویض لولای لپ تاپ دل نکات کاربردی را نیز در مورد این فرایند به شما ارائه می دهیم. این قطعه با ال سی دی در ارتباط است و اگر کوچک ترین اشتباهی در طول تعمیر یا تعویض آن رخ دهد، LCD لپ تاپ نیز در معرض خطر قرار خواهد گرفت. بنابراین توصیه می کنیم اگر تجربه باز و بسته کردن لپ تاپ را ندارید، به این راهنما اکتفا نکرده و برای تعویض لولا از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید. نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل برای ارائه تخصصی ترین خدمات در این زمینه در خدمت شما عزیزان است.

تعویض لولای لپ تاپ

فیلم آموزش تعویض لولای لپ تاپ دل

فیلم آموزش تعویض لولای لپ تاپ dell ، به شما کمک می کند تا درک بهتری از تعویض لولای لپ تاپ داشته باشید. در این فیلم شما مراحل باز کردن لپ تاپ را خواهید دید تا بدانید که چطور باید به لولا دسترسی پیدا کنید. تکنسین در این ویدئو اتصالات و پیچ های دستگاه را باز کرده و کیبورد را باز می کند. سپس ضمن باز کردن فلت نمایشگر، این قطعه را جدا می کند. بعد لولا ها را به آرامی باز کرده و لولاهای جدید را جایگزین آنها می کند.

در نهایت تعمیرکار پیچ ها و اتصالات باز شده را مطابق قبل می بندد و به این ترتیب فرایند تعویض لولا به پایان می رسد. لازم است این نکته را نیز ذکر کنیم که، اگرچه کلیپ آموزش تعویض لولای لپ تاپ مراحل این فرایند را به نمایش می گذارد، اما تماشای آن برای تعویض این قطعه حساس کافی نیست. توصیه می کنیم کار را به کاردان بسپارید و اگر در زمینه ی تعویض لولای لپ تاپ تخصصی ندارید این کار را به تعمیرکاران لپ تاپ واگذار کنید.

مراحل تعویض لولای لپ تاپ dell

1- لپ تاپ را روی یک سطح نرم قرار داده و آن را برگردانید.

2- باتری را بیرون بیاورید.

3- پیچ ها و محفظه های پشتی را باز کنید.

4- کیبورد را باز کرده و از لپ تاپ جدا کنید.

5- ضمن باز کردن پیچ زیر کیبورد، قاب این قسمت را جدا کنید.

6- ضمن باز کردن پیچ ها و اتصالات مربوطه، ال سی دی را جدا کنید.

7- قاب دور نمایشگر را باز کنید.

8- پس از باز کردن پیچ های دو طرف ال سی دی، فلت نمایشگر را باز کنید.

9- حالا می توانید lcd لپ تاپ دل  را جدا کنید.

10- لولاهای آسیب دیده را بیرون بیاورید.

11- ضمن جایگذاری لولای جدید، اتصالات مربوطه را ببندید.

12- ال سی دی را نصب کرده و تمامی اتصالات و پیچ ها را مطابق قبل ببندید.

تعمیرات لپ تاپ را به نمایندگی دل بسپارید

تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ تخصص کارشناسان تعمیر لپ تاپ در نمایندگی دل است. لذا در صورت بروز مشکل بدون فوت وقت تعمیرات دل را به تعمیرکاران لپ تاپ دل در نمایندگی بسپارید. سرویس های متنوع نمایندگی Dell، تخصص کارکنان بخش های فروش و تعمیرات، سرعت بالای خدمات رسانی، توجه به اصول مشتری مداری استفاده از قطعات اورجینال و…، مواردی هستند که به افزایش رضایت کاربران از این مجموعه کمک بسزایی کرده اند. نمایندگی رسمی دل  به واسطه همین ویژگی ها به پشتوانه ای مطمئن و قابل اعتماد برای کاربران تبدیل شده است.