اشتراک گذاری

آموزش تعویض لامپ پروژکتور دل

یکی از سرویس‌های تخصصی مرتبط با پروژکتور که در طول استفاده از این دستگاه، احتمالاً به آن نیاز پیدا شود، سرویس تعویض لامپ پروژکتور است. کم شدن نور دستگاه و روشن شدن چراغ آلارم Lamp روی پنل، نشانه‌هایی دال بر فرا رسیدن زمان تعویض لامپ پروژکتور هستند که در صورت مشاهده آنها می‌بایست جهت تعویض لامپ پروژکتور اقدام کرد. (ویدئوی آموزش تعویض لامپ پروژکتور دل در بخش‌های زیر بارگذاری شده است).

کاربران ویدئو پروژکتور توجه داشته باشند که در صورت عدم تعویض به موقع لامپ، ترکیدن آن در داخل پروژکتور می تواند منجر به آسیب سایر قسمت‌ها شو.د همانگونه که می‌دانید، لامپ پروژکتور یکی از گران قیمت‌ترین قطعات این دستگاه است که متاسفانه کاربر ناچار است در طول مدت عمر مفید پروژکتور، بارها آن را تعویض کند‌.

عمر مفید این قطعه مصرفی معمولاً چیزی حدود 2000 ساعت است. اگر چه تعویض لامپ پروژکتور کار نسبتاً ساده‌ای به شمار می‌آید، اما اکیداً توصیه می‌شود در صورت داشتن عدم تخصص و مهارت، انجام این کار به کارشناسان تعمیر پروژکتور دل واگذار گردد.

تعویض لامپ پروژکتور دل

ویدئوی آموزش تعویض لامپ پروژکتور دل

شما کاربران گرامی می‌توانید با مشاهده فیلم آموزش تعویض لامپ پروژکتور دل ، با شیوه صحیح انجام این کار و استانداردهای ان آشنا شوید. توصیه می‌شود در صورت عدم آشنایی با ساختار پروزکتور دل، از دستکاری این محصول خودداری کرده و انجام این سرویس را، به یکی از کارشناسان مرکز تعمیر پروژکتور دل واگذار نمایید.

توجه داشته باشید که درباره سرویس‌های تعمیر و تعویض لامپ پروژکتور نیز همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده است! بنابراین برای افزایش عمر لامپ پروژکتور بهتر است پس از استفاده از پروژکتور و خاموش شدن لامپ آن، از کشیدن دو شاخه دستگاه از پریز برق خودداری کنید. زیرا دستگاه برای خنک سازی خود و لامپ موجود در آن نیاز به فن های خود دارد.

بدیهی است که فن های دستگاه نیز نیاز به انرژی برق دارند. بنابراین می بایست با اتمام کار، دو شاخه دستگاه در برق بماند تا انرژی مورد نیاز فن ها جهت خنک سازی دستگاه تأمین شود. در غیر اینصورت لامپ پروژکتور دل مدت طولانی داغ باقی خواهد ماند. داغی بیش از حد لامپ در بعضی موارد حتی باعث سوختن ناگهانی لامپ میگردد. رعایت این نکته در نگهداری از ویدئو پروژکتور و افزایش عمر مفید آن بسیار ضروری است.

آموزش تعویض لامپ پروژکتور دل

در صورتی که به هر دلیل امکان دانلود ویدئوی آموزش تعویض لامپ پروژکتور دل برای شما وجود ندارد، می‌توانید با مراجعه به بخش زیر و دنبال کردن مراحل درج شده، جهت تعویض این بخش از دستگاه اقدام نمایید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در طول تعویض لامپ پروژکتور، توصیه می‌شود با یکی از کارشناسان ما در مرکز تعمیرات دل تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

شایان ذکر است تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر انواع پروژکتور دل از جمله تعمیر عیوب پاور پروژکتور دل، تعمیر پاور لامبلاست پروژکتور دل، تعمیر عیوب منشور رنگ LCD ویدئو پروژکتور دل، تعویض لامپ پروژکتور، تعمیر عیوب مربوط به تراشه DMD دل و …. با حضور در نمایندگی دل قابل دریافت است.

1. دوشاخه پروژکتور را از پریز برق جدا کنید: پروژکتور را خاموش کنید و پس از چند دقیقه -که لامپ دستگاه به خوبی خنک شد- آنرا از برق بکشید. (اگر برق دستگاه را قطع کنیم لامپ همچنان داغ خواهد ماند.)

2.محافظ لامپ را جدا نمایید: در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور دل ، باید پیچ‌های مرتبط را با پیچ گوشتی باز کرد. معمولاً ۲ یا ۴ پیچ در را به بدنه متصل کرده‌اند. مدل هایی نیز وجود دارد که در آنها درب لامپ روی سطح بالایی پروژکتور قرار گرفته است.

3.لامپ را از محل خود خارج کنید: در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور دل ، با دستگیره‌ای که به همین منظور در پروژکتور تعبیه شده است لامپ را به آرامی از محل خود خارج کنید. سیم های وصل شده به لامپ را نیز با دقت جدا کنید. لامپ سوخته را در گوشه‌ای بگذارید و دقت نمایید تا با لامپ سالم اشتباه نشود.

4.محل لامپ پروژکتور را تمیز و گردگیری نمایید: برای گردگیری مکان لامپ پروژکتور بهتر است از یک پارچه نرم و بدون پرز استفاده کنید.

5.لامپ سالم را در محل لامپ پروژکتور قرار دهید:

سیم های جدا شده از لامپ معیوب و سخوته را به لامپ جدید و سالم وصل نمایید و لامپ را در محل مناسب تعیبه شده در دستگاه، قرار دهید. تلاش نمایید تا دستان و انگشتانتان تنها با قاب پشت لامپ تماس داشته باشد و باقی نقاط لامپ و دستگاه را لمس نکنند (برای عدم لمس مستقیم می توانید یک پارچه را واسطه کنید).

6.درب لامپ را سر جای خود قرار دهید. درب محافظ لامپ را دوباره سر جای خود قرار داده و با پیچ گوشتی، پیچ های در را سفت کنید.

7.در این مرحله از تعویض لامپ پروژکتور دل می بایست تایمر لامپ، ریست شود.

8.جهت شناسایی لامپ جدید توسط پروژکتور می بایست از طریق تنظیمات منو تایمر لامپ را صفر کنید. در صورتی که این کار را انجام ندهید هیچ تصویری توسط دستگاه به نمایش در نخواهد آمد. صفر کردن تایمر لامپ در پروژکتورهای مختلف متفاوت است. در صورتی که اطلاعاتی در این باره ندارید شاید در دفترچه راهنمای پروژکتور بتوانید روش آن را پیدا کنید. در غیر اینصورت از کارشناسان حوزه تعمیرات پروژکتور دل راهنمایی بگیرید.