اشتراک گذاری

تعمیر تجهیزات شبکه دل

به طور کلی سازمان ها و شرکت های مختلف برای انجام فعالیت‌ های اقتصادی و جهت سهولت در ارتباطات الکترونیکی، به تجهیز زیر ساخت شبکه و بستر فیزیکی شبکه در ابعاد بزرگی دست زده اند. برای راه اندازی سیستم های شبکه ای علاوه بر اینکه به استانداردهای مختلفی در این زمینه از جمله طراح، مجری، ناظر و حتی کارفرما نیاز است بلکه تجهیزات سخت افزاری قابل توجهی نیز در این زمینه مورد نیاز می باشند. تجهیزاتی که به دو بخش فعال و غیرفعال تقسیم می شوند و در ادامه آنها را توضیح می دهیم. این تجهیزات ممکن است در اثر عوامل مختلفی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند.

تکنسین های کارکشته در بخش تعمیرات نمایندگی دل، وظیفه بررسی و ترمیم مشکلات این تجهیزات را بر عهده دارند. با توجه به تخصصی بودن تجهیزات شبکه و بخش های مختلف آن، دستگاه ها و ابزار پیشرفته ای برای انجام این کار در نظر گرفته شده است. همچنین به دلیل لزوم آشنایی با بخش های نرم افزاری و سخت افزاری در این فرآیند، برترین مهندسین این دو حوزه در نمایندگی دل فعالیت می کنند. اگر شما کاربران گرامی یکی از استفاده کنندگان این تجهیزات، آگاهی از نکاتی در مورد تعمیر تجهیزات شبکه دل می تواند برایتان مفید واقع شود؛ با ما همراه باشید.

تجهیزات شبکه ایسوس

انواع تجهیزات شبکه دل

شاید در شرکتها و یا مراکز آموزشی با شبکه های کامپیوتری متشکل از تعدادی کامپیوتر و تجهیزات جانبی از جمله پرینتر مواجه شده باشید. در این صورت، شما تجهیزات شبکه را مشاهده کرده اید. جالب است بدانید که مجموعه دستگاه های این شبکه به یکدیگر متصل بوده و به صورت مرتبط با هم کار می کنند. تجهیزات شبکه به دو بخش قابل تقسیم است: شبکه اکتیو Active و شبکه پسیو Passive. تجهیزات فعال، پرکارترین بخش تجهیزات شبکه هستند که مدیریت مسیریابی، انتقال، امنیت و صحّت انتقال اطلاعات را انجام می دهند.

در این زمینه می توان از انواع انواع روترها (مسیریاب), رادیو, سوئیچ, کارت شبکه، فایروال، لود بالانسر و غیره صحبت کرد. اما شبکه پسیو، بسترهای فیزیکی ارتباطات و انتقال اطلاعات را برای شبکه فراهم می کند. در این رابطه نیز می توان به انواع کانکتور، کابل، داکت، پریز و غیره اشاره کرد. از این نظر زمانی که از تعمیر تجهیزات شبکه دل ، حرف می زنیم شامل بررسی و ترمیم تمامی این قطعات به صورت مجزا بوده که در نهایت منجر به رفع مشکلات کلی شبکه خواهد شد.

تعمیر انواع تجهیزات شبکه دل

تعمیر تجهیزات شبکه یکی از اقداماتی است که در هنگام مواجه شدن با خرابی بخش های مختلف سخت افزاری صورت می گیرد. تجهیزات به کار رفته در راه اندازی شبکه با گذشت زمان فرسوده شده و نیاز به تعمیر پیدا می کنند. همچنین برخی عوامل باعث خرابی زودهنگام و ناخواسته این تجهیزات می شوند که می توان به نوسانات برق، ضربه خوردن تجهیزات، استفاده نامناسب و غیره اشاره کرد. در ادامه به تعمیر برخی از تجهیزات شبکه دل می پردازیم. البته توجه داشته باشید تعمیرات می تواند در هر دو بخش اکتیو و پسیو صورت گیرد.

تعمیر سرور

همانطور که اشاره کردیم، برای تعمیر تجهیزات شبکه دل ، نیاز به بررسی کلیه قطعات سازنده این سیستم می باشد. یکی از موارد این فرآیند، تعمیر سرور می باشد. سرورها به دونوع کلی اختصاصی و مجازی تقسیم می شوند. برای تعمیر سرور در تجهیزات شبکه، نیاز به اطلاعات و تخصص در زمینه نرم افزار، طراحی سایت، دامنه و … می باشد. پس از بررسی این موارد توسط مهندسین نرم افزار، مشکل برطرف شده و با تصحیح عملکرد سرورها، مشکل تجهیزات شبکه نیز حل می شود.

تعمیر تجهیزات شبکه دل

تعمیر سوئیچ

تعمیر سوئیچ نیز یکی دیگر از مباحثی است که در تعمیر تجهیزات شبکه دل جایگاه ویژه ای دارد. در ابتدا باید ذکر کنیم که سوئیچ یکی از بخش های سخت افزاری در تجهیزات شبکه است. این قطعه بسیار کوچک، وظیفه متمرکز سازی ارتباطات بین دستگاه های موجود در شبکه را بر عهده دارد. با توجه به نقش این قطعه، بروز مشکل در آن می تواند مشکلات جدی را در روند عملکرد تجهیزات شبکه مورد نظر ایجاد نماید. بنابراین در صورت بروز هرگونه اختلال و نقص در سوئیچ، باید اقدام به تعمیر تجهیزات شبکه دل در اسرع وقت شود.

تعمیرات سوئیچ دل

تعمیر روتر

نکته ویژه ای که در مورد روتر وجود دارد، شباهت آن با سوئیچ است. البته این شباهت تنها محدود به ظاهر بوده و این دو قطعه دارای تفاوت های عملکردی با یکدیگر هستند. ارسال بسته هایی حاوی آدرس های مقصد، اصلی ترین وظیفه روتر در تجهیزات شبکه می باشد. جالب است بدانید که این قطعه زمانی مناسب است که شبکه داخلی به یک شبکه گسترده متصل شده باشد. تعمیر روتر نیز نیاز به تخصص داشته و نباید به افراد مبتدی و بی تجربه سپرده شود.

تعمیر مودم

شاید بتوان یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در تجهیزات شبکه را مودم عنوان کرد. این قطعه در واقع اولین نقطه شروع برای برقراری ارتباط بین کامپیوترهای موجود در تجهیزات شبکه است. مودم در کنار قطعات دیگری همچون سوئیچ و روتر، عملیات انتقال آدرس ها و ارسال بسته ها بین تجهیزات شبکه های گسترده را انجام می دهد. از این رو برای تعمیر تجهیزات شبکه دل ، این قطعه و چگونگی عملکرد آن از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

تعمیر مودم

واحد تعمیر تجهیزات شبکه دل

برای اینکه خدمات مربوط به تعمیر تجهیزات شبکه دل به صورت منسجم تر به کاربران ارائه گردد، نمایندگی دل واحدی مجزا را به این کار اختصاص داده است. در این واحد، کارشناسان خبره در حوزه نرم افزار و سخت افزار وجود داشته و با تکیه بر تجربه چندین ساله خود، خدمات بسیار تخصصی را به کاربران ارائه می دهند.

همچنین در واحد تعمیر تجهیزات شبکه دل ، انواع قطعات موجود در یک شبکه همچون کامپیوترها، مودم، روتر، سوئیچ و … بررسی شده و به صورت فوق تخصصی تعمیر می گردند. در صورت بروز هرگونه مشکل در هریک از بخش ها و قطعات تجهیزات شبکه خود، می توانید به این واحد در نمایندگی دل مراجعه نموده و سرویس های مربوطه را از همکاران ما دریافت نمایید.

نمایندگی دل

نمایندگی دل را می توان یکی از مراکز پیشتاز در ارائه ی خدمات فروش و تعمیر این محصولات به شمار آورد. در این مرکز، بخش هایی راه اندازی شده که به صورت مجزا به ارائه خدمات به کاربران اقدام می کنند. کارشناسان خبره فروش و تعمیرات در این بخش ها حضور داشته و تخصصی بودن اقدامات را تضمین می کنند.

لازم به ذکر است که در نمایندگی DELL، خدمات پس از فروش نیز به مشتریان ارائه می شود. از این رو می توان گفت که در این مرکز، به صورت عملی و نه شعاری، به مبانی مشتری مداری عمل می شود. کارکنان ما در نمایندگی دل، در جهت کسب رضایت و اعتماد کاربران تلاش کرده و حصول این امر را دغدغه ی اصلی خود می دانند.

واحدهای تعمیرات دل

در واحدهای تعمیرات دل ، ترمیم و رفع معایب محصولات این شرکت انجام می پذیرد. هر واحد به محصول خاصی اختصاص پیدا کرده است. در صورت بروز مشکل در هریک از تولیدات شرکت دل، تعمیرکاران زبده ی این واحدها، پس از عیب یابی دقیق، از ابزارآلات نوین استفاده کرده و دستگاه را به بهترین شکل ممکن تعمیر می نمایند. خدمات سرویس در محل را می توان یکی از خدمات ویژه ی واحدهای تعمیرات دل به کاربران دانست. شما کاربران گرامی ضمن تماس با نمایندگی دل، می توانید از این خدمات بهره مند شوید.

در صورت تمایل، می توانید اطلاعات و اخبار شرکت دل را در این بخش پیگیری کنید.

محصولات دل
سوالات متداول دل
اخبار دل
مقالات دل