اشتراک گذاری

فعال کردن بک لایت لپ تاپ

فعال کردن بک لایت لپ تاپ یکی از اقدامات اساسی در زمان کار با لپ تاپ به حساب می آید. آموزش های که ما در این مقاله برای شما ارئه می دهیم بسیار کاربردی است و شما می توانید با استفاده از مطالب این مقاله به راحتی در انواع برندهای مختلف از جمله لپ تاپ SONY ،Dell و HP نور کیبورد را به روش های مختلف تنظیم کنید. 

از طرفی با بهره گیری از آموزش تنظیم نور کیبورد لپ تاپ به راحتی می توانید زمان تایم اوت را در لپ تاپ Dell تنظیم کنید. در ادامه به شرح هر یکی از توضیحات در برندهای مختلف می پردازیم؛ در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی دل تماس بگیرید.

فعال کردن بک لایت لپ تاپ

تعمیر لپ تاپ دل در کوتاه ترین زمان به همراه سرویس پذیرش در محل ، برای ثبت درخواست خود با شماره 1662 تماس بگیرید.

نحوه فعال کردن بک لایت لپ تاپ DELL

در برند Dell کاربران می توانند از قسمت کنترل پنل در تب Backlight تنظیمات Keyboard را انتخاب و از کادر مربوطه حالت های مختلف نور کیبورد را تعیین کنند. پیشنهاد می شود مقاله تمیز کردن کیبورد لپ تاپ دل را بخوانید.

روشن نگه داشتن نور پس زمینه کیبورد بدون خاموش شدن در لپ تاپ دل

  • خاطر نشان می کنیم که روشن نگه داشتن نور پس زمینه کیبورد بدون خاموش شدن فرآیندی است که به صورت مستقیم امکان انجام دان آن نیست بلکه با نصب درایور مخصوصی به نام Dell Feature Enhancement Pack Application این کار را به سادگی انجام دهید.
  • دقت داشته باشید در زمان نصب این درایور نیاز به نصب همه اجزای موجود نیست بلکه با انتخاب نصب سفارشی (Custom install) و در آخر انتخاب گزینه Keyboard and Devices به راحتی می توانید درایور مربوطه را جهت فعال کردن بک لایت لپ تاپ نصب کنید.
  • در ادامه با رفتن به Control Panel از قسمت Hardware and Sound باید گزینه Dell Keyboard Backlight Settings را باز کرده و در کادر مربوطه از قسمت تب Backlight مقدار Timeout را روی Never تنظیم کنید.
آموزش تنظیم نور کیبورد لپ تاپ

نحوه فعال کردن  بک لایت لپ تاپ HP

برای فعال کردن بک لایت لپ تاپ برند HP شما می توانید نور کیبورد را عوض کنید. اگر چه در لپ تاپ HP  نور کیبورد در سه حالت همواره روشن، خاموش و به حالت TIME-OUT قرار دارد اما شما به راحتی می توانید با بکارگیری کلید نور حالت های نور کیبورد را به دلخواه عوض کنید.

در ابتدا شما می توانید با فشردن دکمه FN+F5 حالت های مختلف نور کیبورد را مشاهده کنید. با کمی صبر در این لحظه متوجه حالت های مختلف نور خواهید شد. در اکثر لپ تاپ های HP شما می توانید با رفتن به BIOS تنظیمات مربوط به حالت های نور کیبورد را تغییر دهید.

در این قسمت از آموزش HP BIOS را باز کرده و با انتخاب گزینه Advanced Setting منویی برای شما باز می شود که از قسمت مربوطه می توانید با پیدا کردن گزینه تنظیمات کیبورد نور کیبورد را در حالت های مختلف قرار دهید.

آموزش فعال کردن بک لایت لپ تاپ SONY

کاربران می توانند در مدل های بسیاری از لپ تاپ سونی برای فعال کردن بک لایت لپ تاپ در برنامه VAIO Control Center از قسمت Keyboard and Mouse تنظیمات چراغ پس زمینه یا Backlit Keyboard را انتخاب کنند و تنظیم نور را در این قسمت انجام دهند. در برخی از مدل های لپ تاپ SONY برای روشن شدن خودکار نور امکان استفاده از سنسور نور نیز وجود دارد.

فعال کردن نور پس زمینه کیبورد در لپ تاپ لنوو

اگر چه در بالا نحوه فعال کردن بک لایت لپ تاپ در برندهای مختلف  را بیان کردیم اما ناگفته نماند که در لپ تاپ لنوو برنامه ای برای پیش فرض نور پس زمینه نیست و شما تنها می توانید در لپ تاپ لنوو با فشردن دکمه های Fn+Spacebar اقداماتی از جمله تغییر میزان نور دکمه، روشن کردن و فعال سازی نور کیبورد لپ تاپ را به راحتی انجام دهید.

نحوه پیدا کردن دکمه تنظیم نور پس زمینه کیبورد

اگر در لپ تاپ شما این قابلیت تعبیه نشده است که بر روی صفحه کلید دکمه مربوط به روشن و زیاد کردن یا کم و خاموش شدن با علائمی همچون شکل لامپ، کیبورد یا حتی ترکیب هر دو نشان داده نشده است تکلیف چیست؟ نگران نباشید بلکه شما می توانید با فشردن دکمه fn تک تک دکمه ها از esc تا F12 را یکی یکی فشار دهید تا در آخر ببینید کدام یک از کلیدها مربوط به روشن کردن دکمه نور کیبورد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید