اشتراک گذاری

تعمیرات کاغذکش پرینتر دل

از میان قطعات ریز و درشت موجود در پرینترهای دل، کاغذکش یا همان پیکاپ، جزو آندسته از قطعاتی است که در صورت خرابی، آلودگی و یا استهلاک، مانع از شروع به کار دستگاه می‌گردد. بنابراین در صورتی که پرینتر Dell مورد استفاده شما به هر دلیل کاغذ مورد نیاز جهت چاپ را نمی‌کشد، بررسی کاغذکش پرینتر را فراموش نکنید.

خوشبختانه خرابی کاغذکش پرینتر با اندک دستکاری، گردگیری و تغییر در تنظیمات قابل رفع است. باید توجه داشت که گیر کردن کاغذ در پرینتر لزوماً به معنای خرابی این بخش از دستگاه نیست. گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر می تواند علل مختلفی داشته باشد که تشخیص درست این علت نیاز به بررسی کارشناسانه و تخصصی دستگاه دارد.

شما کاربران گرامی در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر کاغذکش پرینتر دل با مرکز تعمیرات دل تماس بگیرید.

کاغذکش پرینتر دل

تمیز کردن کاغذکش پرینتر دل

در غالب موارد عدم کشیده شدن کاغذ توسط پرینتر، به دلیل وجود آلودگی و انباشت ریزگرد بر روی کاغذکش اتفاق می‌افتد. بنابراین در صورتی که پرینتر شما نیز قادر به کشیدن کاغذ مورد نیاز جهت چاپ نیست، توصیه می‌شود کاغذکش پرینتر خود را خارج کرده و انرا بشویید و یا با یک دستمال نرم، بدون پرز و مرطوب تمیز کنید.

برای آگاهی از شیوه خارج کردن پیکاپ کاغذکش پرینتر می‌توانید از ویدئوهای آموزشی موجود در سایت مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. پس از مشاهده این فیلمها با احتیاط هر چه تمام تر کاغکش پرینتر خود را خارج کرده و پس از تمیز کردن، مجدداً آن را در جای خود قرار دهید. علاوه بر این کار، برای تمیز کردن کاغذکش پرینتر می‌توانید از کاغذهای مخصوص تمیز کردن کاغذکش پرینتر نیز استفاده کنید.

(کاغذهای به خصوصی برای این کار وجود دارد که استفاده از آنها بسیار آسان است. این کاغذ بصورت یک کاغذ معمولی وارد دستگاه شده و کلیه قطعاتی که دارای گرد و خاک هستند را تمیز کرده و خارج می‌شود بطوریکه گرد و خاک به آن می‌چسبد). در صورت نیاز به سرویس‌های مرتبط با تمیز کردن و تعمیر کاغذکش پرینتر دل می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر دل تماس بگیرید و سرویس‌های مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

آموزش تعویض کاغذکش پرینتر دل

1. کابل برق را از پرینتر جدا نمایید و اجازه بدهید پرینتر خنک شود.

2. در تونر کارتریج را باز نمایید و تونر کارتریج را در آورید.

3. محل غلطک کاغذ کش را پیدا نمایید.

4. جهت تعویض کاغذکش پرینتر دل، خارهای کوچک سفید رنگ کنار غلطک کاغذ کش را با انگشت به سمت بیرون فشار دهید و غلطک کاغذ کش را به سمت بیرون بچرخانید.

5. به آرامی غلطک کاغذ کش را بیرون بیاورید.

6. غلطک کاغذ کش جدید را در شکاف غلطک کاغذ کش قبلی قرار دهید.

7. نکته: زائده های دایره‌ای و مستطیلی دوطرف غلطک کاغذ کش قبلی قرار دهید.

8. بالای غلطک کاغذ کش را بچرخانید تا غلطک کاغذکش در محل خود قفل شود.

9. تونر کارتریج را در محل خود قرار دهید و در تونر کارتریج را ببندید.

10. کابل برق را به دستگاه وصل نموده و دستگاه را روشن نمایید.

11. در صورتی که اشکال ایجاد شده در دستگاه مرتفع نشد می توانید با مرکز تعمیرات دل تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به سرویس‌های تعویض یا تعمیر کاغذکش پرینتر دل را ثبت نمایید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر دل

نمایندگی تعمیر پرینتر دل ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات مرتبط با این محصول به متقاضیان است. کاربران انواع پرینتر Dell اعم از جوهرافشان، لیزری، سیاه و سفید، رنگی و … می‌توانند به نمایندگی تعمیرات پرینتر دل مراجعه کرده و تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند.

در نمایندگی پرینتر دل تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه نظیر تعمیر کاغذکش پرینتر دل، تعمیر و تعویض درام پرینتر، تعمیر لیزر پرینتر، تعمیر بلید پرینتر، تعمیر مگنت پرینتر، تعمیر و تعویض رولر، مین برد و … ارائه می‌گردد. آندسته از کاربران چاپگرهای دل که به هر دلیل امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به تعمیرگاه را ندارند، می‌توانند از سرویس «تعمیر پرینتر در محل» استفاده نمایند.

در این سرویس، کارشناسان تعمیرات پرینتر خود در محل حضور یافته و سرویس‌های مورد نیاز جهت تعمیر و یا تعویض قطعات پرینتر را بر روی دستگاه اِعمال می‌نمایند. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی دل مشمول گارانتی و ضمانت است.