اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ دل

تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ دل یکی از خدمات رایجی است که کاربران بسیاری به دنبال دریافت خدمات این حوزه هستند. باتری لپ تاپ از شناخته شده ترین قطعات سخت افزاری لپ تاپ است که همواره در معرض آسیب دیدگی های بسیاری قرار می گیرد. این قطعه شاید کاربری و شکل ساده ای داشته باشد، اما ویژگی ها و حساسیت های منحصری دارد که بی توجهی به آنها می تواند برای کاربران زمینه ساز پیدایش مشکلاتی شود.

تعمیر باتری لپ تاپ دل

علائم خرابی باتری لپ تاپ دل

باتری های طراحی شده برای لپ تاپ، عمر کاری مشخصی دارند و پس از طی این مدت، وارد چرخه فرسودگی می شوند. اما جدای از این مساله، نوسانات برق و استفاده مداوم و نادرست از باتری هم در خرابی آن تاثیرگذار هستند. کاهش زمان نگهداری شارژ، یکی از علائم مهمی است که نشان می دهد وقت تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ دل و دیگر برندها فرا رسیده است.

در این حالت، لپ تاپ شما به سرعت شارژ تمام می کند و مدام نیاز به شارژ شدن دارد. در اثر برخی مشکلات نرم افزاری هم ممکن است لپ تاپ باتری را شناسایی نکند. برخی کاربران هم می گویند که لپ تاپ شان روشن می شود اما نمی توانند آن را شارژ کنند. همچنین اگر دیدید که چراغ شارژ روشن شده ولی دستگاه روشن نمی شود، یعنی احتمال آسیب دیدگی باتری بالاست.

هزینه تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ dell

وقتی برای تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ دل اقدام می کنید، همکاران ما اول لپ تاپ شما را بررسی و عیب یابی می کنند. آنها این کار را انجام می دهند تا با توجه به نوع و شدت خرابی باتری، هزینه تعمیرات آن را به طور تقریبی برآورد کنند.

بسته به این که چه اقداماتی برای تعمیر این قطعه لازم باشد و از چه تجهیزات یا ابزارآلاتی برای این منظور استفاده شود، هزینه تعمیر باتری لپ تاپ دل متفاوت خواهد بود. البته هزینه تعمیرات هرقدر هم که باشد، معمولا از هزینه تعویض باتری کمتر است. در صورت تعویض این قطعه، باید مبلغ صرف شده برای خرید باتری جدید را نیز در نظر داشته باشید.

مراحل تعویض باتری لپ تاپ دل

پس از اینکه باتری جایگزین را از مرکزی معتبر تهیه کردید، مراحل زیر را پیش بگیرید و تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ دل را عملیاتی سازید؛

  • لپ تاپ دل را پشت و رو کنید.
  • کلید هایی وجود دارند که باتری را به دستگاه چفت کرده اند. هر کدام از این کلید ها را به سمت مخالف بکشید تا باتری از جایگاه خود خارج شود.
  • اکنون باتری جدید را جایگزین کنید و مطمئن شوید که کلید ها دوباره سر جای خود قرار گرفته اند و باتری کاملا به دستگاه چفت شده است.

نحوه تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ دل

باتری ها انواع و اقسام مختلفی دارند، به همین نسبت عیب یابی و تعمیر و تعویض آنها نیز به طرق مختلفی انجام می شود. در تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ دل باید بدانید که این قطعه از سلول های Li-ion تشکیل شده است. تعداد و مشخصه این سلول ها بستگی به ظرفیت باتری و مدل لپ تاپ دارد. در نگاه اول به نظر می رسد عمده اشکالات باتری با تعویض سلول ها برطرف شود.

شاید این تصور تا اندازه ای درست و نزدیک به واقعیت باشد، اما باید بدانید که در تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ دل، تعویض سلول ها کار آسانی نیست، زیرا در صورت رعایت نکردن استاندارد های لازم در این مسیر، احتمال انفجار بسیار زیاد است که صدمات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. به علاوه تشخیص سلول های معیوب مستلزم وجود دستگاه های پیشرفته اندازه گیری است؛ تشخیص علت از کار افتادگی باتری دانش و تجهیزات پیشرفته ای نیاز دارد. در هنگام تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ دل باید توجه کنید اگر با هر روشی باتری رفع عیب شد، باید دستگاه های پیشرفته ای برای صحت عملکرد درست آن به کار گرفته شوند.

تعمیر یا تعویض باتری ؟

واقعیت این است که در مسیر تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ دل همواره تعویض ارجحیت بیشتری دارد، زیرا راحتر تر، سریع تر و کاملا مطمئن تر است و کاربر ترجیح می دهد که برای بهبود وضعیت لپ تاپ خود گزینه تعویض را انتخاب کند، چون صرفه نظر از همه مزایایی که در بالا برای تعویض باتری لپ تاپ دل اشاره کردیم، دیگر دغدغه تعمیر درست یا نادرست برای کاربر وجود ندارد و خیال او از بابت بازگشت عملکرد و کارایی دستگاه راحت است؛ البته به شرطی که نمونه باتری دستگاه خود را از یک مرکز مجاز و معتبر تهیه کرده باشد.

تعمیرات لپ تاپ دل

تعمیر لپ تاپ دل از مهم ترین خدمات در حوزه کمپانی دل است. این محصول کمپانی دل ویژگی های انحصاری بسیاری دارد که مورد توجه کاربران بسیاری قرار گرفته است. برای تعمیر لپ تاپ دل، دو بخش نرم افزار و سخت افزار در واحد تعمیرات لپ تاپ دل در نظر گرفته شده است که با توجه به اختلال موجود، لپ تاپ به هر یک از این بخش ها انتقال می یابد و سپس بررسی و تعمیر و ترمیم می شود.

واحد های تعمیرات دل

رایانه های شخصی و تجهیزات وابسته به آن اصلی ترین حوزه فعالیت کمپانی دل است که به موازات انواع تولیداتی که در این زمینه دارد، نیاز به وجود یک مرکز تعمیراتی مجهز و معتبر احساس می شود. هر یک از واحد های تعمیرات دل تنها در حوزه تخصصی خود به ارائه خدمات مشغول هستند. این واحد ها از ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته برای عیب یابی، تعمیر و ترمیم استفاده می کنند. آرشیوی مجهز از قطعات جانبی در اختیار تعمیرکاران است که تضمین کننده فرایند تعویض در این مرکز است.

نمایندگی دل

در نمایندگی دل می توانید مجموعه ای از بهترین خدمات حوزه فروش و پس از فروش کمپانی دل را دریافت کنید. این نمایندگی واحد رسمی و فعال از سوی کمپانی دل است که به خوبی نیاز افراد در حوزه های مختلف را شناخته است و از مسیرهای درست و قطعی برای ارائه خدمات و سرویس ها وارد عمل می شود. در نمایندگی رسمی دل می توانید به کمک خدمات مشاوره ای رایگان و حرفه ، انتخابی بهینه و ارزنده داشته باشید. این سرویس به شما این امکان را می دهد که درست و مطابق شرایط و وضعیت اختصاصی خود انتخاب کنید و در انتخاب خود فاکتور های اصلی نظیر بودجه نیاز و سلیقه را مد نظر قرار دهید. در نمایندگی دل امکانات و تسهیلات بسیار گسترده ای وجود دارند که همگی به نفع کاربر است و نیاز های او را پوشش می دهد.