اشتراک گذاری

دلایل و راهکارهای چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ

چشمک زدن چراغ باتری می تواند نشان دهنده یک وضعیت خطرناک باشد! پس باید آن را جدی گرفته و به دنبال عیب یابی و برطرف کردن این مشکل باشید. روشن و خاموش شدن چراغ باتری، درواقع هشداری است مبنی بر این که مشکلاتی در روند کاری این قطعه ایجاد شده است. اگر شاهد خاموش و روشن شدن مداوم چراغ باتری لپ تاپ خود هستید، ادامه این مقاله به شما کمک می کند که ضمن آشنایی با دلایل بروز این مشکل، آن را برطرف کنید. البته شما می توانید از تیم تعمیر لپ تاپ در نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران برای دریافت خدمات تخصصی تر کمک بگیرید.

چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ؛ دلایل و راهکارها-min

دلایل چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ دل 

چشمک زدن چراغ پاور یا باتری در لپ تاپ، دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها خرابی باتری است. چشمک زدن های این چراغ می توان نشان دهنده عیب در سیستم برق یا باتری لپ تاپ باشد که این موضوع را بیشتر بررسی می کنیم. جالب است بدانید که علت چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ، در برندهای مختلف، متفاوت است. با این حال اگر باتری پر است و چراغ آن ناگهان شروع به چشمک زدن می کند، احتمال خرابی این قطعه یا بروز ایراد دیگری در سیستم، بالاست.

این مقاله را از قلم نیندازید: نحوه انجام تست سلامت باتری لپ تاپ

روش های حل مشکل خاموش و روشن شدن چراغ باتری لپ تاپ

1. بررسی شارژر

در صورت چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ دل یا هر برند دیگری، پیش از انجام هر کاری، شارژر را بررسی کنید. آداپتور را از برق بکشید و مطمئن شوید که پریز سالم است. سپس اتصالات را چک کرده و مطمئن شوید که سیم های شارژر در قسمت های مختلف به صورت محکم و ثابت به هم متصل شده باشند. همچنین حتما سوکت و پورت شارژر لپ تاپ و شارژر را چک کرده و از سالم و بی عیب بودن آنها مطمئن شوید. در صورت نیاز، بهتر است شارژر را تعویض کنید.

2. بیرون آوردن باتری

روش دوم برای حل مشکل چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ، بیرون آوردن باتری است. باتری را از دستگاه خارج کرده و لپ تاپ را به برق وصل کنید. سپس دکمه پاور لپ تاپ را برای ۳۰ ثانیه فشار دهید. در نهایت مجدد باتری را قرار داده و شارژر را وصل کنید.

پیشنهاد سایت: شارژ نشدن باتری لپ تاپ

3. تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ

آخرین راهکار در صورت چشمک زدن باتری لپ تاپ، تعمیر یا تعویض باتری است. این کار را در صورتی انجام دهید که مطمئن باشید باتری آسیب دیده و غیر قابل استفاده است. همچنین در صورت نیاز به تعویض این قطعه، مطمئن شوید که باتری جدید اورجینال است و با سایر مشخصات دستگاه، همخوانی و تناسب دارد.

4. کالیبراسیون باتری

کالیبره کردن باتری هم کمک زیادی به رفع مشکل چشمک زدن باتری لپ تاپ می کند. معمولا پس از استفاده طولانی مدت از لپ تاپ یا اتصال دائمی آن به برق، سنسورهای مربوط به درصد شارژ خاصیت خود را از دست می دهند. بنابراین با اجرای چرخه کالیبراسیون، می توان این مشکل را برطرف کرد تا چراغ باتری به حالت چشمک زن درنیاید. بدین منظور، باتری یا کاملا شارژ کرده و از سیستم استفاده کنید تا شارژ آن تخلیه شود. سپس مجددا باتری را کاملا شارژ کرده و کاری کنید که شارژ آن به پایان برسد!

تست سلامت باتری لپ تاپ

گفتیم یکی از دلایل اصلی چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ، خرابی این قطعه است. اما چطور می توانید از این مسئله مطمئن شوید؟! با تست سلامت باتری لپ تاپ، متوجه می شوید که آیا این قطعه سالم است یا آسیب دیده است.

  • برای تست سلامت باتری می توانید از ابزارهایی مانند Google battery health view ساخته nirisoft کمک بگیرید.
  • بعد از دانلود و نصب این برنامه، به قسمت Battery State View بروید.
  • به دنبال Designed Capacity و Current Capacity و Battery Health باشید و مقدار آنها را ببینید.
  • اگر مقدار Battery Health کمتر از ۳۰ باشد، یعنی باتری ضعیف شده و نیاز به تعویض دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید