اشتراک گذاری

آیا تبلت باید رجیستری شود؟

بیش از یک سال از طرح رجیستری دستگاه های سیم کارت خور می گذرد اما بحث رجیستری تبلت همچنان برای برخی از افراد مطرح است. اغلب کاربران این سوأل که آیا تبلت باید رجیستری شود؟ یا نه را بارها در اینترنت جستجو می کنند. ما امروز در این مطلب به بررسی تمامی ابعاد این مسئله می پردازیم. طرح رجیستری ابتدا شامل موبایل های وارداتی به کشور بود. گوشی های سامسونگ، ال جی، اپل، سونی و به تدریج دیگر گوشی ها نیز مشمول این طرح شدند.

در این شرایط وضعیت کاربرانی که تبلت خریده بودند مشخص نبود تا اینکه طرح رجیستری این دستگاه نیز تصویب و به اجرا گذاشته شد. البته در این زمینه باید تبلت های سیم کارت خور و بدون سیم کارت را از یکدیگر جدا کرد؛ چراکه طرح رجیستری مشمول دستگاه های سیم کارت خور است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ریجستر کردن تبلت، پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را مطالعه کنید.

رجیستری تبلت در چه زمانی باید انجام شود؟

همانند رجیستری موبایل که دارای مهلت یک ماهه است، ریجستر کردن تبلت نیز در مدت یک ماه پس از خرید یا وارد کردن به کشور باید انجام شود. از این نظر اگر تبلت مسافری دارید یا یک تبلت جدید خریده اید، باید فرآیند رجیستری آن را انجام دهید. درخصوص رجیستری تبلت خریداری شده از بازار داخلی باید گفت که معمولاً رجیستری دستگاه توسط فروشنده هنگام وارد کردن آن به کشور انجام شده است و شما باید نسبت به فعال کردن آن اقدام کنید. جهت اطمینان از ریجستر شدن این نوع دستگاه می توان به وب سایت همتا رفته و با وارد کردن شناسه IMEI تبلت، از قانونی بودن آن مطلع شوید.

نحوه رجیستری تبلت مسافری

اگر شما اقدام به خرید تبلت از کشور خارجی کرده و آن را وارد کشور کرده اید و یا اینکه از طریق پست برای شما ارسال شده است باید نسبت به قانونی کردن تبلت خود اقدام کنید. بنابراین باید در طی مدت یک ماهه نسبت به این کار اقدام کرده وگرنه پس از گذشت 30 روز، دستگاه شما مشمول خدمات اپراتورهای داخلی قرار نمی گیرد. در اولین مرحله باید عوارض تبلت خود را به گمرک پرداخت کنید.

برای این کار می توانید به وب سایت سازمان گمرکات رفته و با وارد کردن مشخصات خود و تبلت، عوارض آن را پرداخت کنید. با این کار، یک شناسه برای فعال کردن گوشی به شما داده می شود. گام بعدی رجیستری تبلت، ثبت تبلت در سامانه همتا است. وارد سامانه شده و شماره تلفن و رمز ارسال شده را وارد کنید. بعد از آن به قسمت ثبت تبلت مسافری بروید و با وارد کردن شناسه پرداخت عوارض و مشخصات تبلت، مراحل ریجستر کردن تبلت خود را تا انتها ادامه دهید.

آیا تبلت دل باید ریجستر شود؟

کاربران تبلت های سیم کارت خور دل نیز باید طرح رجیستری را انجام دهند. رجیستری تبلت محدود به برند خاصی نیست و تمامی تبلت های وارد شده به کشور را در بر می گیرد. بنابراین اگر تبلت سیم کارت خور دل دارید باید حتماً نسبت به رجیستری و فعال کردن آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که پس از ریجستر کردن تبلت دل ، باید دستگاه خود را از طریق سامانه همتا فعال کنید.

نمایندگی تبلت دل

نمایندگی تبلت دل، ارائه دهنده خدمات به کاربران و علاقمندان به تبلت های دل در کشور است. متقاضیان خرید و تعمیر تبلت دل می توانند با مراجعه به بخش های فروش و تعمیر در این مرکز، خدمات مورد نیاز خود را در دریافت کنند. کارشناسان حاضر در نمایندگی دل از زبده ترین تکنسین های فروش و تعمیر در کشور هستند و مشاوره های تخصصی را در هر دو زمینه به شما ارائه می کنند. تجهیزات به کار رفته در حوزه تعمیرات، از پیشرفته ترین و به روزترین تجهیزات دنیا بوده و سازگاری کامل با تبلت های دل دارند. با توجه به این ویژگی ها، کاربران می توانند با اطمینان خاطر خدمات خود را از این مرکز دریافت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید